عصرکشاورزی

1401-05-28 7:42 ب.ظ

برگزاری مجمع الکترونیک ۱۳ ناشر از سوی شرکت سپرده گذاری مرکزی

شرکت سپرده گذاری مرکزی اوراق بهادار و تسویه وجوه در ماه گذشته (تیرماه) مجمع ۱۳ ناشر را به صورت الکترونیک برگزار کرد.

به گزارش خبرگزاری صداوسیما به نقل از روابط عمومی سمات؛ مجمع عمومی عادی سالیانه و عمومی فوق العاده صاحبان سهام ۱۳ شرکت حاضر در بازار سرمایه در تیرماه امسال به صورت الکترونیک از طریق درگاه یکپارچه مجامع الکترونیک «دیما» از سوی شرکت سپرده گذاری مرکزی برگزار شد.
بر اساس اطلاعات منتشر شده، مجامع این شرکت با دستور جلسه‌های «تصویب صورت‌های مالی، انتخاب اعضای هیات مدیره، افزایش سرمایه و …» برای سهامداران برگزار شد.
در این دوره زمانی، ۷ شرکت علاوه بر برگزاری مجمع عمومی عادی سالیانه، مجمع عمومی فوق العاده خود را نیز به صورت الکترونیک از طریق درگاه یکپارچه مجامع الکترونیک «دیما» برگزار کردند.
درگاه یکپارچه مجامع الکترونیک «دیما»، جهت سهولت دسترسی کلیه سهامداران به مجامع عمومی شرکت‌های بورسی و ثبت شده نزد سازمان بورس و اوراق بهادار به صورت الکترونیک مهیا شده و این سامانه با بهره گیری از فناوری‌های نوین، بدون محدودیت‌های جغرافیایی، امکان برگزاری در بستری امن را برای سهامداران فراهم کرده است.
بهره گیری از بستر سجام جهت احرازهویت سهامداران، شفافیت بالا به واسطه رأی گیری الکترونیکی، امکان حضور نهاد‌های نظارتی در مجامع به روش الکترونیکی، حضور همزمان سهامداران در چند مجمع، امکان پرسش و پاسخ میان سهامداران و هیئت رئیسه مجمع و وجود تالار گفتگو جهت تعاملات بین سهامداران از مزایای سامانه دیما به شمار می‌رود.
سهامداران برای حضور در مجمع الترونیک باید در سامانه سجام ثبت نام و احراز هویت شده باشند تا دسترسی آن‌ها برای ورود به جلسه مجمع فعال شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار

یادداشت