عصرکشاورزی

1401-05-23 7:50 ق.ظ

تولید گندم؛ دو میلیون تُن بیشتر از پارسال

معاون وزیر جهاد کشاورزی اعلام کرد گندم خریداری شده از کشاورزان تا پیش از رسیدن به نیمه مرداد امسال، دو میلیون تُن بیشتر از کل خرید پارسال بوده است.

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، علیرضا مهاجر، معاون امور زراعت وزارت جهاد کشاورزی در گفتگو با خبر نیمروزی شبکه خبر از خرید ۶ میلیون و ۶۰۰ هزار تن گندم از کشاورزان تا امروز چهارشنبه ۱۲ مرداد ۱۴۰۱ خبر داد و گفت: این رقم ۲ میلیون تُن از کل گندم خریداری شده در سال گذشته بیشتر است.

مهاجر درباره پرداخت مطالبات گندمکاران نیز گفت: دیروز ۵ هزار میلیارد تومان دیگر از مطالبات کشاورزان پرداخت شد و امروز نیز ۵۰۰ میلیارد تومان پرداخت می‌شود و مبلغ پرداخت شده در خرید تضمینی گندم تاکنون به ۶۰ هزار میلیارد تومان می‌رسد.

معاون وزیر جهاد کشاورزی تصریح کرد: در مجموع با تمام کشاورزانی که تا ۲۶ تیر ماه محصول خود را تحویل داده بودند،   تسویه شده است.

مهاجر علت تاخیر در پرداخت مطالبات گندمکاران را افزایش تولید و تحویل بیشتر از سطح برنامه ریزی شده گندم به سیلو‌ها عنوان کرد و گفت: روند خرید کماکان ادامه دارد و پیش بینی می‌شود که امسال ۷ میلیون تُن گندم از کشاورزان خریداری شود.

آخرین اخبار

یادداشت