عصرکشاورزی

1401-05-28 7:41 ب.ظ

جابه جایی بیش از یک میلیون و 244 هزار مسافر در بنادر مسافری بندرعباس

مدیر بنادر و دریانوردی شهید باهنر و شرق هرمزگان از جابه جایی یک میلیون و ۲۴۴ هزار و ۶۶۸ مسافر و گردشگر در بنادر مسافری بندرعباس در چهار ماهه نخست امسال خبر داد.

جابه جایی بیش از یک میلیون و 244 هزار مسافر در بنادر مسافری بندرعباسبه گزارش خبرگزاری صدا و سیما به نقل از پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی، حمیدرضا محمدحسینی تختی گفت: این تعداد مسافر در قالب بیش از ۵ هزار تردد دریایی ایمن و بدون حادثه انجام شده که که در مقایسه با مدت مشابه سال قبل ۸۴ درصد افزایش را نشان می‌دهد.
وی بیشترین تردد را مربوط به مسیر دریایی بندر شهید حقانی به جزایر قشم و هرمز عنوان کرد و افزود: در این مدت ۹۱۷ هزار و ۷۴۱ نفر مسافر و گردشگر در این مسیر سه گانه دریایی تردد کرده‌اند که در هم‌سنجی با مدت مشابه سال قبل افزایش ۶۹ درصدی را به دنبال داشته است.
مدیر بنادر و دریانوردی شهید باهنر و شرق هرمزگان افزود: کل سفر‌های انجام شده در بنادر مسافری مرکز استان ۵۴۰۰ سفر دریایی بوده که هیچگونه حادثه‌ای در آنها گزارش نشده است.
محمدحسینی تختی با تاکید بر ضرورت ایمنی در مسیر‌های دریایی، از تمامی هموطنان خواست در شرایط جوی نامساعد به اخطاریه‌ها و هشدار‌های ایمنی توجه کرده و از هرگونه تردد غیرمجاز و غیرایمن پرهیز کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار

یادداشت