عصرکشاورزی

1401-05-28 6:37 ب.ظ

میزان خرید تضمینی گندم در کردستان به ۴۳۸ هزار تن رسید

رئیس سازمان جهاد کشاورزی کردستان گفت: تاکنون بیش از ۴۳۸ هزار تن گندم به صورت تضمینی از کشاورزان کردستانی خریداری شده است.

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، پیمان اسکندری گفت: از ابتدای خرید تضمینی گندم تا پایان روز دهم مرداد ماه، ۴۳۸ هزار و ۶۴ تن گندم مازاد برنیاز از کشاورزان استان خریداری شده که ۴۳۰ هزار و ۴۰۰ تن از این میزان در سامانه سیفا به ثبت رسیده است.
میزان خرید تضمینی گندم در کردستان به ۴۳۸ هزار تن رسید
او گفت: ارزش ریالی گندم خریداری شده بیش از ۵۳ هزار میلیارد ریال است و چک لیست ۴۰۷ میلیون و ۲۱۷ هزار تن از این میزان به بانک کشاورزی ارسال شده است.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی کردستان اعلام کرد: آهنگ خرید روزانه گندم در استان به ۱۱ هزار و ۲۱۳ تن رسیده و تاکنون میزان خرید تضمینی گندم در استان نسبت به مدت مشابه حدود ۷۴ درصد افزایش داشته است.

او افزود: پیش‌بینی می‌شود امسال ۸۱۳ هزار تن گندم در کردستان برداشت و ۶۲۰ هزار تن گندم مازاد بر نیاز از کشاورزان هم خریداری شود.

به گفته اسکندری ۸۳ مرکز برای خرید گندم از کشاورزان در استان فعال که ۶۱ مرکز از این تعداد مربوط به تعاونی روستایی است.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی کردستان تصریح کرد: یک هزار و ۴۰۰ دستگاه کمباین و ۱۷۵ دستگاه دروگر در زمینه برداشت غلات در سطح استان فعالیت دارند.

او یاد آورشد: بیشترین میزان خرید تضمینی گندم در استان مربوط به شهرستان بیجار و کمترین میزان مربوط به شهرستان سروآباد است.

به گفته اسکندری، به ازای هر کیلوگرم گندم که توسط کشاورزان به مراکز خرید تضمینی این محصول تحویل داده شود ۱۱۵ هزار ریال توسط بانک عامل (کشاورزی) پرداخت می‌شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار

یادداشت