عصرکشاورزی

1401-05-28 6:39 ب.ظ

کارگاه آموزش تجارت با عمان

این نشست با حضور رئیس سازمان توسعه تجارت، مدیرکل غرب آسیای سازمان توسعه تجارت، معاون سفارت عمان در تهران، رایزن بازرگانی ایران در عمان، رئیس اتاق بازرگانی عمان، رئیس اتاق بازرگانی ایران و نمایندگان کمرگ، کشتیرانی و صندوق ضمانت صادرات ایران برگزار شد.

کارگاه آموزش تجارت با عمانبه گزارش خبرگزاری صدا و سیما، رئیس سازمان توسعه تجارت در خصوص اقدامات زیر ساختی جهت افزایش این میزان صادرات گفت: راه اندازی خط مستقیم کشتیرانی به 4 بندر عمان، اعزام و پذیرش هیأت های تجاری با هماهنگی کامل اتاق های بازرگانی، برگزاری نوزدهمین اجلاس کمیسیون مشترک اقتصادی دو کشور و اعزام نخستین هیأت سرمایه گذاری بخش خصوصی ایران به عمان متشکل از 70 شرکت، برقراری ساز و کار شناخت دقیق تجار از یکدیگر، حضور فعال در نمایشگاه های اختصاصی و پاویون ها و حل شدن مشکل صدور ویزا و شرایط اقامتی در افزایش میزان تجارت میان دو کشور موثر بوده است.
وی با اشاره به تهیه فهرستی از تجار معتبر و کالاهای مورد نیاز در دو کشور گفت: سازمان توسعه تجارت بزودی از پلتفرمی مخصوص ارتباط تجار ایرانی با تجار سایر کشورها رونمایی می کند که تمامی اطلاعات مرتبط به تجار معتبر و کالاهای مورد نیاز در کشورهای هدف روی آن موجود خواهد بود.
در ادامه این نشست راشد الغیلانی، معاون سفارت عمان در تهران با استقبال از برگزاری چنین کارگاه هایی گفت: تمرکز سلطان جدید عمان بر برنامه های تجاری و سرمایه گذاری است و ایران نیز یکی از کشورهای مهم برای در این زمینه محسوب می شود.
رئیس اتاق بازرگانی ایران نیز در ادامه جلسه گفت: در مذاکرات طرفین موضوع تهاتر کالایی نهایی شده و در حال برنامه ریزی برای اجرا است. شورای داوری و حل اختلاف نیز تشکیل شده تا دعاوی تجار حل شود. همچنین مرکز مشاوره ای در اتاق بازرگانی شکل گرفته تا به تجار راهنمایی های کامل صورت گیرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار

یادداشت