عصرکشاورزی

1401-05-28 6:31 ب.ظ

۲.۵ همت برای بیمه حوادث طبیعی ساختمان در نظر گرفته شد

وزیر اقتصاد گفت: هیأت دولت مصوب کرد ۲.۵ همت برای سال ١۴٠٠ به صندوق بیمه حوادث طبیعی ساختمان اختصاص یابد که از طریق قرارداد با سایر شرکت‌های بیمه بتوانیم در کوتاه ترین زمان ممکن خسارت های ناشی از سیل و زلزله را جبران کنیم.

آقای احسان خاندوزی وزیر اقتصاد در ارتباط زنده با بخش خبری ۱۴ گفت: بعد از بازدید رئیس جمهور از مناطق سیل زده در یکی از جلسات هیئت دولت به جبران‌های کوتاه مدت و بلند این بلایای طبیعی پرداخته شد. دسته اول تدابیر کوتاه مدت مربوط توسط وزارت کشور در حال انجام بوده و در تدابیر بلند مدت دولت به فکر جبران خسارت از دست رفته مردم بر آمد.

وزیر اقتصاد گفت: از آن جایی که از پارسال صندوق بیمه همگانی حوادث طبیعی ساختمان تاسیس شده تا با ظرفیت شرکت‌های بیمه‌ای بتواند در حوادث طبیعی به جبران خسارات عموم مردم بر آید. در جلسه امروز هیئت دولت مصوب شد تا ۲ هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان به این صندوق تخصیص پیدا کند.

آقای خاندوزی می‌گوید: این مبلغ که به صندوق تخصیص یافت برای جبران خسارات احتمالی در آینده در نظر گرفته شده است. البته از پارسال مبالغ اندکی هم در صندوق وجود داشت که با همین رقم به دنبال جبران خسارت آسیب دیدگان سیل اخیر نیز بودیم.

خاندوزی گفت: طبق تکلیفی که مجلس شورای اسلامی بر عهده دولت قرار داده است این قرارداد به صورت الزامی برای همه مردم از طریق پرداخت قبض برق و با همکاری توانیر انجام شده و از مزایای آن بهره مند می‌شوند. بخش اعظم منابع این صندوق از طرف دولت و ۱۰ درصد هم از طرف مردم تامین می‌شود.  

وزیر امور اقتصادی و دارایی در پایان گفت: احتیاجی به حضور فیزیکی در شرکت‌های بیمه‌ای برای عضویت در این صندوق نیست و افرادی خود منازل و اموال خود را در قبال حوادث بیمه کرده اند نیز می‌توانند از این مزایای استفاده کنند.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار

یادداشت