عصرکشاورزی

1401-05-28 7:12 ب.ظ

افزایش قیمت جهانی گندم

توافق روسیه و اوکراین فعلا نتوانسته کارنامه قابل قبولی درکاهش قیمت کالا‌های اساسی در بازار‌های جهانی داشته باشد و امروز نیز قیمت گندم افزایشی بود.

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، با اینکه امیدواری می‌رفت که با توافق روسیه و اوکراین قیمت کالا‌های اساسی به شدت کاهش یابد، اما این امیدواری دوام زیادی نداشت و بیش از یک روز ادامه نیافت.

تنها در روز اول توافق در هفته گذشته بود که قیمت گندم در بازار‌های جهانی بیش از ۴۶ دلار کاهش یافت، اما پس از آن با قیمت‌ها در بازار کاهش ندارد بلکه امروز با افزایش شدید قیمت هم مواجه است.

پس از توافق روسیه و اوکراین یک محموله ذرت به لبنان رفت، اما فعلا محموله جدیدی صادر نشده است و همین عاملی شده تا قیمت کالا‌های اساسی از جمله گندم در بازار‌های جهانی افزایش دوباره یابد.

اولین کشتی باری حامل غلات اوکراین، شامگاه سه‌شنبه گذشته، به سواحل ترکیه رسید. این کشتی قرار است ۲۵۰۰۰ تن ذرت را به لبنان منتقل کند.

امروز قیمت گندم در بازار‌های جهانی ۱۱.۷۵ دلار افزایش یافت و هر بوشل از این محصول به قمیت ۷۸۶ دلار به فروش رفت.

قیمت خوراک دام و طیور هم رشد داشتند در این میان ذرت که به عنوان خوراک دام استفاده می‌شود ۲.۵ دلار رشد داشت و به قیمت ۵۹۶ دلار رشد قیمت را تجربه کرد، قیمت یولاف هم رشد ۱۲ دلاری داشت.

امروز قیمت قهوه هم ۲.۳ دلار رشد قمیت داشت و پنبه هم با افزایش ۱۱ سنتی مواجه شد.
توافق میان روسیه و اوکراین با میانجی‌گری ترکیه و با پشتیبانی سازمان ملل متحد، هفته گذشته صورت گرفت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار

یادداشت