عصرکشاورزی

1401-05-28 6:18 ب.ظ

افزایش ۳۰۰ میلیون دلاری صادرات غیرنفتی از مازندران

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار مازندران گفت: صادرات کالاهای غیرنفتی استان در چهار ماهه امسال با ۳۴ درصد افزایش نسبت به مدت مشابه سال گذشته به ۳۰۰ میلیون دلار رسید.

افزایش ۳۰۰ میلیون دلاری صادرات غیرنفتی از مازندرانبه گزارش خبرگزاری صداوسیما، حسن خیریانپور در نشست صادرکنندگان و مدیران دستگاه های اجرایی مازندران با مهدی صفری معاون دیپلماسی اقتصادی وزارت امور خارجه در سالن جلسات استانداری مازندران افزود: میزان صادرات کالاهای تولیدی از این استان به نقاط مختلف جهان از ابتدای فروردین تا تیر سال جاری در مقایسه با مدت مشابه سال ۱۴۰۰ از نظر وزنی ۲۹ درصد و از نظر ارزش دلاری ۳۴ درصد افزایش یافته است.
وی افزود: فرآورده های لبنی، سیمان، مصنوعات مواد معدنی، کاغذ، خوراک آبزیان و محصولات شیلاتی از جمله کالاهای صادراتی از مازندران به نقاط مختلف جهان است. عراق، ترکیه، امارات، ازبکستان،صادرات، قرقیزستان، ترکمنستان را از جمله کشورهای هدف صادراتی مازندران برشمرد و گفت: افزایش تعداد کشورهای صادراتی از مبدا استان با جدیت در دستور قرار دارد.
معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار مازندران ادامه داد: باوجود افزایش صادرات کالاهای اساسی اما بخش قابل توجهی از ظرفیت بنادر استان برای صادرات کالا خالی است و اکنون مازندران به معنای واقعی تشنه سرمایه گذاری و توسعه در این حوزه است. وی اضافه کرد: وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی با محوریت معاونت دیپلماسی اقتصادی در ماه های گذشته اقدامات خوبی برای تسهیل روابط اقتصادی ایران با کشورهای مختلف جهان از جمله کشورهای حاشیه دریای خزر انجام داده است.
معاون دیپلماسی اقتصادی وزارت امور خارجه به منظور دیدار با صادرکنندگان و بررسی ظرفیت های اقتصادی و صادراتی استان در قالب سفر ۲ روزه به مازندران سفر کرده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار

یادداشت