عصرکشاورزی

1401-05-28 6:39 ب.ظ

ثبت33 هزار قرارداد آتی در بورس کالا

تالارهاي بورس کالا در هفته منتهي به 14 مرداد 1401 شاهد دست به دست شدن بيش از 33 هزار قرارداد آتي به ارزش 199 ميليارد و ٣٨۴ میلیون تومان بود.

به گزارش خبرگزاري صدا و سيما و به نقل از بازار سرمايه(سنا) ؛ در معاملات آتي اين هفته ،زعفران، صندوق طلا و نقره رتبه نخست تا ثبت33 هزار قرارداد آتی در بورس کالاسوم را همچنان حفظ کردند.
در جریان معاملات هفته قبل، ٢۵ هزار و ۶۵۵ قرارداد آتی زعفران به ارزش نزدیک ١٢٧ میلیارد و ١۶٠ میلیون تومان دست به دست شد. این دارایی پایه با سهم ٧٧ درصدی در حجم و ۶۴ درصدی در ارزش قراردادها نسبت به هفته ماقبل در سه سررسید شهریور، آبان و دی ۱۴۰۱ رتبه نخست معاملات هفتگی را به دست آورد.

همچنین، تعداد ۶ هزار و ٢٢ قرارداد آتی صندوق طلا منعقد شد که ارزش بیش از ۶٩ میلیارد و ٢۵٨ میلیون تومان برای آن به ثبت رسید.

صندوق طلا توانست از لحاظ حجم و ارزش پس از زعفران در جایگاه دوم بایستد. سهم صندوق طلا از حجم کل معاملات ١٨ درصد و ارزش معاملات ٣۵ درصد بود.

معامله گران این تعداد قرارداد را در ۳ سررسید مرداد، مهر و آذر ۱۴۰۱ منعقد کردند.

در ۲ سررسید تحویل مرداد و مهر امسال نیز یک هزار و ۶٠٠ قرارداد آتی نقره در بازار منعقد شد که ارزش بیش از ٢ میلیارد و ٩۶۶ میلیون تومان برای آن به ثبت رسید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار

یادداشت