عصرکشاورزی

1401-05-28 6:06 ب.ظ

رایانه خودرو بومی شد

طراحی و ساخت رایانه یا همان مغز خودرو (ECU) با همکاری ایران خودرو و وزارت دفاع به نتیجه رسید.
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما؛ وزیر صنعت، معدن و تجارت، در حاشیه نمایشگاه ظرفیت‌ها و توانمندی‌های وزارت دفاع گفت: در بیش از ۲۰ بخش مختلف، صنایع دفاعی با حوزه صنعت تطابق و همکاری دارد.
 

 
آقای سیدرضا فاطمی امین با اشاره به سهم بالای شرکت‌های دانش بنیان در فناوری‌های نوین می‌گوید: در ساخت تجهیزات پزشکی، محصولات دانش بنیان به بنگاه‌های بزرگ اقتصادی متصل شده اند و سهمشان را در اقتصاد پیدا کرده اند، اما به دلیل اینکه محصولات دانش بنیان هنوز با بنگاه‌های بزرگ ارتباط برقرار نکرده اند در حوزه صنایع سهم اندکی در اقتصاد دارد.
 
وی همچنین با اشاره به رایزنی‌های دو وزارت صمت و دفاع درباره ظرفیت‌ها و توانمندی‌های صنعتی وزارت دفاع گفت: طبق توافقات انجام شده، سرریز فناوری‌های دفاعی را می‌توانیم در سایر سایر بخش‌ها استفاده کنیم.
 
آقای زارع پور وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات هم در حاشیه نمایشگاه ظرفیت‌ها و توانمندی‌های وزارت دفاع گفت: برای داخلی سازی تجهیزات، تعامل و ارتباطی لازم است تا شرکت‌های دانش بنیان محصولاتی که تاکنون از خارج تامین می‌شد را تولید و داخلی سازی کنند.
 
همچنین امیر سرتیپ محمدرضا قرائی آشتیانی وزیر دفاع هم گفت: محدودیتی برای ساخت قطعات صنعتی نداریم و وزارت دفاع آمادگی دارد از شرکت‌های دانش بنیانی که ایده و طرح ارائه می‌دهند حمایت کند تا در توسعه اقتصاد سهمی داشته باشد.
 
گزارش مکتوب از: وحید ذاکری خبرنگار حوزه صنعت و معدن خبرگزاری صدا و سیما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار

یادداشت