رشد ۲ و نیم برابری تولیدات غیر نظامی در وزارت دفاع
رشد ۲ و نیم برابری تولیدات غیر نظامی در وزارت دفاع

­وزیر دفاع و پشتیبانی نیرو‌های مسلح گفت: مجموعه‌های این وزارتخانه از ابتدای سال تاکنون در تولید محصولات و خدمات غیر نظامی و ارائه آن به بخش خصوصی و صنعت کشور، رشد دو نیم برابری را در مقایسه با مدت مشابه پارسال ثبت کرده اند.

امیر سرتیپ محمدرضا قرائی آشتیانی در حاشیه نمایشگاه ظرفیت‌ها و توانمندی‌های وزارت دفاع در مصاحبه اختصاصی با خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما؛ با اشاره به پیشرفت‌های وزارت دفاع در سال‌های اخیر افزود: سرریز فناوری‌ها و توانمندی‌های صنعت دفاعی را در بخش خصوصی و صنعت کشور استفاده می‌کنیم.

وی گفت: وزارت دفاع در حوزه‌های مختلف هوایی، دریایی، زمینی، ریلی، بحث‌های تخصصی الکترونیک و مهندسی، نفت و پتروشیمی فعالیت می‌کند و با توجه به رشد توانمندی‌های این وزارتخانه در سال‌های گذشته، در صورت انتقال دانش و فناوری‌ها به سایر سازمانها، شاهد پیشرفت در کشور خواهیم بود.

وزیر دفاع ادامه داد: پشتیبانی از نیرو‌های مسلح در ابعاد تجهیزاتی و تسلیحاتی جزو وظایف ذاتی وزارت دفاع است، اما کمک به رشد صنعت کشور نیز جزو وظایف ما تعریف شده است.

امیر سرتیپ آشتیانی با دعوت از وزرا برای بازدید از نمایشگاه قابلیت‌ها و توانمندی‌های وزارت دفاع گفت: قطعاً این بازدید‌ها در تأمین نیازمندی‌های کشور تاثیر راهبردی خواهد داشت.

وی اضافه کرد: وزارت دفاع آمادگی دارد با مجموعه‌های دیگر ارتباط، تعامل و هم افزایی بیشتری داشته باشد و در این باره هیچ محدودیتی برای همکاری با سازمان‌ها و بخش‌های خصوصی نداریم.