عصرکشاورزی

1401-05-28 7:24 ب.ظ

ظرفیت‌های کشور در تدارک مبارزه با مفاسد اقتصادی و جرایم پولشویی

بنا به توافق مرکز اطلاعات مالی و دبیر شورای عالی پیشگیری و مقابله با پولشویی و تامین مالی تروریسم وزارت اقتصاد با رئیس پلیس امنیت اقتصادی کشور تمام ظرفیت‌های قانونی، زیرساختی و تخصصی طرفین در کشف و مبارزه با مصادیق فساد اقتصادی بسیج می‌شود.

بسیج تمام ظرفیت‌های موجود برای مبارزه با مفاسد اقتصادی و جرایم پولشوییبه گزارش خبرگزاری صدا و سیما و به نقل از شبکه اخبار اقتصادی و دارایی (شادا)، هادی خانی رئیس مرکز اطلاعات مالی و دبیر شورای عالی پیشگیری و مقابله با پولشویی و تامین مالی تروریسم اعلام کرد  که در نشست تخصصی و کاری با رییس پلیس امنیت اقتصادی کشور توافق شد تمام ظرفیت‌های قانونی، زیرساختی و تخصصی طرفین در کشف و مبارزه با مصادیق فساد اقتصادی ازجمله پولشویی بسیج شود.

استفاده از ظرفیت‌های طرفین و بسیج تمام امکانات موجود در جهت مبارزه با فرار‌های مالیاتی و تخلف‌های مالی و اقتصادی و پرهیز از موازی کار و پراکنده کاری با محوریت پلیس امنیت اقتصادی در مجموعه فرماندهی انتظامی جمهوری اسلامی ایران از دیگر محور‌هایی بود که در این نشست مورد توافق طرفین قرار گرفت.

همچنین در این نشست مقرر شد با قید فوریت و مبتنی بر ظرفیت‌های موجود در دو طرف، تقسیم کار فرآیندی بین دو نهاد متولی در امر مبارزه با فساد اقتصادی تدوین و با قدرت عملیاتی گردد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار

یادداشت