عصرکشاورزی

1401-05-28 7:43 ب.ظ

عرضه خدمات سازمان بنادر و دریانوردی در درگاه دولت الکترونیک

مدیرکل فناوری اطلاعات سازمان بنادر و دریانوردی از عرضه تمام خدمات این سازمان از طریق درگاه واحد خدمات الکترونیک دولت هوشمند خبر داد.

عرضه خدمات سازمان بنادر و دریانوردی در درگاه دولت الکترونیکبه گزارش خبرگزاری صدا و سیما،آقای سعید خورسندی مدیرکل فناوری اطلاعات سازمان بنادر و دریانوردی می گوید: این خدمات در سه حوزه امور حاکمیتی، کالا و کشتی عرضه می شود.
آقای خورسندی می گوید: در حوزه بندری از طریق سامانه جامع بندری همه خدمات بخشهای مختلف دریایی به کاربران ارایه میشود .
آقای مهران میدری معاون امور بندری و اقتصادی بندر امام خمینی می گوید: سامانه جامع دریایی (IMAS) مربوط به فرایند ورود کشتی , سامانه کنترل عملیات کانتینر (CSS)، مدیریت کالای متفرقه (GCOMS) همه خدمات اسنادی کالا را به مشتریان خدمات بندری ارایه می دهد .
خانم مریم کاوه رئیس اداره فناوری اطلاعات اداره کل بنادر امیر آباد می گوید: در زمینه فرایندهای حاکمیتی از سامانه های نرم افزاری خاص خودش مثل نرم افزار مناطق ویژه یا نرم افزار کار و اشتغال استفاده میشود .
خانم مریم کاوه می گوید؛ بندر امیر آباد نسبت به تامین نرم افزار مانتورینگ عملیاتی در حوزه فرایندهای عملیاتی کالا و کشتی اقدام کرده است .
آقای علی اصغر طبری رئیس اداره فناوری اطلاعات اداره کل بنادر استان هرمزگان میگوید: صدور اجازه حرکت شناورها ؛ کنترل و بازرسی شناورها؛ ثبت نام در آزمونهای دریانوردی از جمله خدمات الکترونیکی است که به کاربران ارایه میشود .
کاهش مصرف کاغذ، صرفه جویی در وقت و هزینه و ایجاد ارتباطات بهتر بین دولت و بخش‌های تجاری از مزایای خدمات بندری و دریایی به صورت الکترونیک است.
بنا بر آمار حدود 55 درصد از کاربران از خدمات الکترونیکی سازمان بنادر استفاده کردند و میزان رضایتمندی آنها از این خدمات حدود 60 درصد بوده است .
به کمک فناوری اطلاعات، امکان کنترل کاربران بر عملیات، روشن بودن وضعیت اسناد محموله، کانتینر و کشتی فراهم می شود. امری که از گذشته مورد تقاضای تاجران بخش خصوصی برای تسهیل تجارت و صادرات و واردات بود.

عرضه خدمات سازمان بنادر و دریانوردی در درگاه دولت الکترونیکفروزان حسن پور خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار

یادداشت