عصرکشاورزی

1401-05-28 7:50 ب.ظ

مدیرعامل شرکت فرودگاهها : موافق ساخت فرودگاه جدید نیستم

مدیرعامل شرکت فرودگاه‌ها گفت: افزایش تعداد فرودگاه‌ها را به عنوان کارشناس تایید نمی‌کنیم، اما فرودگاه‌های موجود را تایید می‌کنم.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری صداوسیما، حمید رضا سیدی گفت: قوانین سازمان هواپیمایی کشوری در دوسال اخیر از قوانین ایکائو به قوانین سخت اتحادیه اروپا تبدیل شده و شرکت فرودگاه‌ها نیز به دنبال رعایت این قوانین است.
مدیرعامل شرکت فرودگاه‌ها با اشاره به اینکه براساس ضوابط سازمان هواپیمایی باند فرودگاه‌ها، عوامل پروازی و تاسیسات مورد نظر باید به استاندار‌های سازمان هواپیمایی برسد گفت: تا به حال ۲ فرودگاه توانسته گواهی بگیرد وبه دنبال اخذ گواهی سایر فرودگاه‌ها نیز هستیم.مدیرعامل شرکت فرودگاهها : موافق ساخت فرودگاه جدید نیستم
وی در پاسخ به این سوال که شنیده شده جسم تیز ناشی از تجمیع رنگ عامل ترکیدگی هواپیما در مشهد شده است گفت: هر روز به طور متوسط ۵ تا ۷ بار از باند‌ها بازدید صورت می‌گیرد تا هیچ شی خارجی روی باند وجود نداشته باشد.
مدیرعامل شرکت فرودگاه‌ها بابیان اینکه افزایش تعداد فرودگاه‌ها را به عنوان کارشناس تایید نمی‌کنیم، اما فرودگا‌های موجود را تایید می‌کنم افزود: فاصله حدود ۲۰۰۰ کیلومتری از تهران در سوانح، ایام خاص و شرایط اضطراری و ارسال امکانات به شرق و غرب و جنوب را از طریق فرودگاه‌ها می‌توان رسیدگی کرد.
وی در ادامه گفت: اگر چه با افزایش فرودگاه‌ها موافق نیستم، اما اگر قانون گزار به ایجاد فرودگاه جدید مکلف کند انجام می‌دهیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار

یادداشت