عصرکشاورزی

1401-05-28 7:47 ب.ظ

هدف‌گذاری امسال، تولید ۳۴ هزار تُن میگو از جایگاه های پرورشی است

مدیرکل شیلات استان بوشهر با تایید ذخیره سازی ۲.۷ میلیارد قطعه بچه میگو گفت: هدف‌گذاری امسال، تولید ۳۴ هزار تُن میگو از جایگاه‌های پرورشی است.

به گزارش خبرگزاری صداوسیما  به نقل از پایگاه اطلاع رسانی سازمان شیلات ایران، بازدار مدیرکل شیلات استان بوشهر از ذخیره سازی ۲.۷ میلیارد قطعه بچه میگو در استخر‌های پرورش سواحل استان خبر داد و گفت: هدف‌گذاری امسال، تولید ۳۴ هزار تُن میگو از جایگاه‌های پرورشی است.هدف‌گذاری امسال، تولید ۳۴ هزار تُن میگو از جایگاه های پرورشی است
وي با اشاره به ذخیره سازی بچه میگو در مزارع پرورشی، افزود: امسال شش هزار و ۴۰۰ هکتار اراضی ساحلی استان بوشهر به پرورش میگو اختصاص یافته است.
بازدار با بیان اینکه فعالیت پرورش میگو در ۱۲ جایگاه ساحلی انجام می‌شود، تصریح کرد: کار ذخیره سازی بچه میگو در استخر‌های پرورش از اردیبهشت ماه آغاز شده و تا پایان تیرماه ادامه داشت و همچنین عملیات برداشت نیز از اواسط شهریور ماه آغاز می‌شود.
این مقام مسئول تاکید کرد: هیچ یک از استخر‌های پرورش میگو در استان بوشهر دچار بیماری و مشکل نشده‌اند.
وی اظهار کرد: سال گذشته از سطح پنج هزار و ۵۰۰ هکتار ذخیره سازی ۲.۱ میلیارد قطعه بچه میگو، ۲۸ هزار تن میگو پرورشی برداشت شد.
بازدار اضافه کرد: با توجه به اینکه ۸۰ درصد میگو پرورشی تولیدی در استان بوشهر به خارج کشور صادر می‌شود، این صنعت نقش مهمی در اشتغال، رونق اقتصادی و ارزآوری دارد.
مدیرکل شیلات بوشهر این استان را قطب تولید میگو پرورشی دانست و گفت: این استان با توجه به مزیت‌هایی که در بخش پرورش میگو دارد، با تولید بیش از ۶۰ درصد میگوی کشور، قطب این محصول معرفی می‌شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار

یادداشت