عصرکشاورزی

1401-07-05 2:14 ق.ظ

آغاز فروش بلیت اتوبوس‌های اربعین از امروز

مدیرکل حمل‌ونقل مسافری سازمان راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای گفت: با توجه به حضور گسترده مردم و آغاز عزیمت زائران به عتبات عالیات طرح فروش بلیت اتوبوس‌ها با نرخ مصوب از بامداد امروز آغاز شده است.

آقای داریوش باقرجوان در گفتگو با خبرگزاری صدا و سیما افزود: با توجه به حضور پرشور مردم برای حرکت به سمت مرز‌های اربعین و اعلام ستاد مرکزی اربعین مبنی بر حرکت زائران به عتبات؛ طرح فروش بلیت‌های اربعین با نرخ مصوب از بامداد امروز آغاز شده است.

آغاز فروش بلیت اتوبوس‌های اربعین از امروز
مدیرکل حمل‌ونقل مسافری سازمان راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای گفت: آغاز فروش بلیت شب گذشته به همه استان‌ها اعلام شد و زائران با مراجعه به پایگاه‌های اینترنتی مشترک و واحد‌های فروش بلیت در شهر‌ها و پایانه‌های مسافربری می‌توانند بلیت را تهیه کنند.
باقرجوان افزود: برنامه ریزی شده است تا به هر تعداد زائری که مراجعه می‌کند بلیت در اختیارشان قرار داده شود و سرویس‌های فوق العاده نیز براساس عرضه و تقاضا آماده است تا زائرین به راحتی دسترسی داشته باشند و بتوانند به سمت مرز‌ها حرکت کنند.
مدیرکل حمل‌ونقل مسافری سازمان راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای در پاسخ به امکان فروش بلیت به صورت رفت و برگشت؛ گفت: شرایط بازگشت شرایط پیچیده‌ای است که ممکن است با توجه به ترافیک، ناوگان به موقع نرسد یا زائر نتواند برسد که خلاء بین این دو ممکن است مشکلاتی بوجود آورد و با توجه به نبود امکان قطعی آمار اطلاعات در سفر‌های برگشت و نبود امکان برنامه ریزی، سامانه پیامکی ۲۰۰۰۱۴۱ راه اندازی شده است تا زائرانی که زمان بازگشت تقاضای استفاده از حمل و نقل عمومی دارند پیامکی را به سرشماره ۲۰۰۰۱۴۱ ارسال و مرز ورودی را مشخص کنند که براساس آن، ناوگان را به صورت خطی یا دوره‌ای آماده می‌کنیم تا زائر به محض ورود به مرز بتواند استفاده کند.
باقرجوان تاکید کرد سرویس‌های فوق العاده به هر تعداد و میزانی که تقاضا ایجاد شود در اختیار زائران قرار خواهد گرفت و زائران با مراجعه به وب سایت عمومی و اختصاصی و مشترک شرکت‌های حمل و نقل و دفاتر فروش بلیت در سطح شهر‌ها و همچنین داخل پایانه‌های مسافربری می‌توانند بلیت تهیه کنند.
مدیرکل حمل‌ونقل مسافری سازمان راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای همچنین گفت: بازرسان بر نحوه ارائه و نرخ بلیت نظارت می‌کنند و تلفن گویای ۱۴۱ به صورت شبانه روزی آمادگی دریافت شکایات را دارد براساس شکایت‌های زائران، اطلاعات ثبت می‌شود و کد رهگیری در اختیارزائر قرار می‌گیرد وپیگیری لازم انجام می‌شود.

 

 

آخرین اخبار

یادداشت

Asrkeshavarzi.ir

Follow us on Instagram
ما را در اینستاگرام دنبال کنید