عصرکشاورزی

1401-07-05 2:05 ق.ظ

افزایش تولید خودرو با تامین قطعات

وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: تولید خودروی کامل در ۵ ماهه نخست امسال در مقایسه با سال گذشته ۲۷۹ درصد رشد داشته بطوری که در مدت مشابه سال قبل, ۸۸ هزار دستگاه خودروی کامل تولید شده بود، اما امسال به ۱۳۴ هزار دستگاه رسیده است.
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما؛ آقای سیدرضا فاطمی امین در برنامه صف اول افزود: برای صنعت خودروی کشور یک برنامه ۴ ساله تدوین کردیم که از دی ماه سال گذشته آغاز و باعث شد در گام نخست تعداد خودرو‌های ناقص در پارکینگ کارخانه‌ها از ۱۷۰ هزار به ۷ هزار و ۳۰۰ دستگاه کاهش پیدا کند.
 

 
وی با بیان اینکه: با ثبات بخشی به تولید و اصلاح ساز و کار‌های تأمین قطعات توانستیم خودروهای ناقص را کاهش دهیم افزود: یک خودرو از ۳ هزار قطعه تشکیل شده است و وقتی یک قطعه آن موجود نباشد خودرو ناقص می‌ماند.
 
وزیر صمت  اضافه کرد: گاهی به دلیل اینکه پول قطعه ساز به موقع تأمین نمی شود و یا به درستی سفارش گذاری نشده است، قطعات به خط تولید نمی‌رسند. خودرو‌های ناقص سال گذشته عمدتاً به دلیل کسری در تراشه‌های «ای سی یو» بصورت ناقص می‌مانند.
 
وی با اشاره به اینکه: حدود ۳۰ درصد از قطعات یدکی خودرو یا قاچاق و یا تقلبی هستند گفت: ما در اراک با کارگاهی روبرو شدیم که کمک فنر دست دوم را رنگ آمیزی و بسته بندی می‌کرد و به نام جنس نو مجدد می‌فروخت. 
 
فاطمی امین افزود: امروز بیش از ۲۳۰ میلیون قطعه یدکی خودرو دارای کد رهگیری هستند و اصالت آن‌ها مشخص است.

آخرین اخبار

یادداشت

Asrkeshavarzi.ir

Follow us on Instagram
ما را در اینستاگرام دنبال کنید