عصرکشاورزی

1401-07-05 1:01 ق.ظ

رشد ۵۶ درصدی صادرات به ترکیه

جدیدترین آمار منتشر شده اداره آمار ترکیه نشان می‌دهد صادرات ایران به ترکیه در ۷ ماه نخست سال میلادی ۵۶ درصد افزایش داشته است.

رشد ۵۶ درصدی صادرات به ترکیه

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، جدیدترین آمار اداره آمار ترکیه نشان می‌دهد مبادلات تجاری این کشور با ایران در ۷ ماه نخست سال میلادی ۳۳ درصد افزایش داشته است.

ارزش تجارت ایران و ترکیه که در ماه‌های ژانویه (دی) تا جولای (تیر) ۲۰۲۱ بالغ بر ۲.۸۷۷ میلیارد دلار بوده در مدت مشابه امسال به ۳.۸۴۷ میلیارد دلار افزایش یافته است.

بر اساس این گزارش صادرات ترکیه به ایران در ماه‌های ژانویه تا جولای ۲۰۲۲ با افزایش ۱۳ درصدی نسبت به مدت مشابه سال قبل مواجه شده و به ۱.۷۰۲ میلیارد دلار رسیده است. ترکیه در ژانویه تا جولای ۲۰۲۱ بالغ بر ۱.۵۰۷ میلیارد دلار کالا به ایران صادر کرده بود.

افزایش واردات ترکیه از ایران در ۷ ماهه امسال نسبت به صادرات این کشور بیش از ۴ برابر بوده است. ترکیه در ۷ ماه نخست سال  میلادی ۲.۱۴۵ میلیارد دلار کالا از ایران وارد کرده است که این رقم نسبت به مدت مشابه پارسال افزایش ۵۶ درصدی داشته است. ترکیه در ماه‌های ژانویه تا جولای سال ۲۰۲۱ بالغ بر ۱.۳۷ میلیارد دلار کالا از ایران وارد کرده بود.  

تراز تجاری ایران با ترکیه در ۷ ماه سال میلادی به میزان ۴۴۳ میلیون دلار به نفع ایران بوده است.

بر اساس این گزارش در جولای ۲۰۲۲ واردات ترکیه از ایران افزایش ۲۶ درصدی نسبت به مدت مشابه سال قبل داشته و به ۲۴۱.۶۳ میلیون دلار رسیده است. صادرات ترکیه به ایران در همین ماه افزایش یک درصدی داشته و به ۲۴۱.۲۶۸ میلیون دلار رسیده است.  

آخرین اخبار

یادداشت

Asrkeshavarzi.ir

Follow us on Instagram
ما را در اینستاگرام دنبال کنید