عصرکشاورزی

1401-07-05 2:47 ق.ظ

کشف ۳۰ عدد طرقه وحشی از دوشنبه بازار قم

ایسنا/قم فرمانده یگان حفاظت محیط زیست استان قم با اشاره به کشف ۳۰ عدد طرقه وحشی از دوشنبه بازار یکی از مناطق شهر قم، گفت: این تعداد پرنده که توسط یک نفر از اتباع خارجی به فروش گذاشته شده بود، پس از کشف و ضبط، جهت تیمار و نگهداری به اداره کل منتقل شد.

محمدرضا عابدی امروز ۱۴ شهریورماه در سخنانی اظهار کرد: در راستای پیشگیری و مقابله هرچه بهتر با تخلفات زیست محیطی به ویژه خرید و فروش جانوران وحشی، گشت و پایش یگان حفاظت علاوه بر زیستگاه های طبیعی در مناطق شهری نیز به صورت گسترده انجام می شود.

وی با بیان اینکه یگان حفاظت محیط زیست در تمامی ساعات شبانه روز و گاهی به صورت نامحسوس، واحدهای صنفی مرتبط را مورد نظارت قرار می دهند، تصریح کرد: بررسی خرید و فروش حیات وحش در فضای مجازی نیز از دیگر اقداماتی است که توسط یگان حفاظت انجام می گیرد.

فرمانده یگان حفاظت محیط زیست استان قم با اشاره به کشف ۳۰ عدد طرقه وحشی از دوشنبه بازار یکی از مناطق شهر قم، اظهار کرد: این تعداد پرنده که توسط یک نفر از اتباع خارجی به فروش گذاشته شده بود، پس از کشف و ضبط، جهت تیمار و نگهداری به اداره کل منتقل شد.

وی همچنین از کشف دو عدد لاشه گراز در یک واحد صنفی در شهر قم خبر داد و گفت: متأسفانه این متخلف زیست محیطی به صورت غیرقانونی اقدام به شکار گراز کرده بود و قطعا این نکته بسیار اهمیت دارد که خوردن گوشت گراز از نظر فقهی حرام است.

عابدی در پایان خواستار همکاری و تعامل هرچه بیشتر مردم در کشف و شناسایی تخلفات زیست محیطی در استان قم شد و گفت: شهروندان محترم می توانند گزارش های خود از هرگونه نگهداری و خرید و فروش جانوران وحشی و تاکسیدرمی آنها را با شماره تلفن ۱۵۴۰ و یا ۳۶۲۰۷۲۹۹ در میان بگذارند.

انتهای پیام

آخرین اخبار

یادداشت

Asrkeshavarzi.ir

Follow us on Instagram
ما را در اینستاگرام دنبال کنید