امروز: 10 آذر 1401 ساعت: 14:05

برداشت ۲۰ نوع خرما در میرجاوه سیستان و بلوچستان آغاز شد

زاهدان- مدیر جهاد کشاورزی میرجاوه در سیستان و بلوچستان گفت: کار برداشت ۲۰ نوع خرما از یک‌هزار و ۲۰۰ هکتار از نخلستان‌های این شهرستان مرزی آغاز شد.

به گزارش عصرکشاورزی به نقل از روابط عمومی جهاد کشاورزی، محسن کهرازهی اظهار داشت: از سه هزار هکتار اراضی باغی شهرستان میرجاوه ۲ هزار و ۱۷۴ هکتار به کشت خرما اختصاص دارد که از این سطح زیر کشت یک‌هزار و ۲۰۰ هکتار آن نخل‌های بارور است.

وی با بیان اینکه بیشترین سطح زیر کشت خرما در بخش مرزی ریگ ملک واقع شده است افزود: بیش‌از ۲۰ نوع خرما در شهرستان میرجاوه تولید می‌شود و مهمترین آن‌ها مضافتی، ربی، کبکاب، زاهدی و پیارم است.

مدیر جهاد کشاورزی میرجاوه با اشاره به اینکه از هر هکتار نخلستان هفت تن خرما برداشت و روانه بازار مصرف می‌شود گفت: محصول خرمای این شهرستان علاوه بر عرضه به بازارهای داخل کشور به کشورهای همجوار نظیر پاکستان و افغانستان نیز صادر می‌شود.

وی تصریح کرد: کار برداشت خرما در بخش مرزی ریگ ملک تا پایان مهرماه ادامه دارد و برای ۲ هزار نفر به صورت مستقیم و غیرمستقیم شغل ایجاد شده است.

بخوانید  نقش صندوق توسعه بخش کشاورزی در ایجاد اشتغال پایدار

فراخوان

بی تعارف و تکلــف، مثل همین متن کوتاهی کــه می‌بینید. ما منتظریم تا نوشــته‌هایتان درباره مســائل روزمره، مشکلات و دغدغه‌هایتان را برای ما ارســال کنید. اگر اهل طنز و کاریکاتور و طراحی هم هستید جایتان اینجا محفوظ است. متن یا طرح‌تان که آماده شد یک تماس با شماره ۰۹۱۶۹۰۸۱۷۰۰ بگیرید تا برای رساندنش به ما، راهنمایی‌تان کنیم.

اخبار مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار

پرونده‌های ویژه

یادداشت