امروز: 10 آذر 1401 ساعت: 13:14

سیل مرداد ماه به ۳۵۰هکتار از باغات«حبله رود»فیروزکوه آسیب زده است

فیروزکوه- مدیر جهاد کشاورزی فیروزکوه گفت: سیل مرداد ماه به ۳۵۰ هکتار از باغات «حبله رود» فیروزکوه آسیب زده است.

به گزارش خبرنگار مهر، رضا فرازی عصر یکشنبه در جمع خبرنگاران در خصوص میزان خسارت سیلاب به باغات فیروزکوه اظهار داشت: این حادثه به ۳۵۰ هکتار از باغات و مزارع «حبله رود» فیروزکوه خسارت وارد کرده است.

فرازی با بیان اینکه اولویت جهاد کشاورزی طی مدت بعد از سیلاب بازگشایی انهار بوده است گفت: چون انهار اصلی امکان آبرسانی به باغات را نداشتند این لایروبی انجام شده است.

وی با اشاره به اینکه خوشبختانه هنوز نیروها با ادوات مناسب بازگشایی انهار مشغول فعالیت هستند افزود: تعدادی از انهار فرعی و پاکسازی باغات گردو از گل و لای در حال انجام است.

مدیر جهاد کشاورزی فیروزکوه عنوان داشت: دو دوره آموزشی برای بازیابی درختان در این منطقه برگزار شد و دوره پسا سیل نیز با تلاش سازمان تحقیقات اجرا شده است.

بخوانید  نشست کمیته راهبردی استان قزوین با موضوع میوه شب عید برگزار شد

فراخوان

بی تعارف و تکلــف، مثل همین متن کوتاهی کــه می‌بینید. ما منتظریم تا نوشــته‌هایتان درباره مســائل روزمره، مشکلات و دغدغه‌هایتان را برای ما ارســال کنید. اگر اهل طنز و کاریکاتور و طراحی هم هستید جایتان اینجا محفوظ است. متن یا طرح‌تان که آماده شد یک تماس با شماره ۰۹۱۶۹۰۸۱۷۰۰ بگیرید تا برای رساندنش به ما، راهنمایی‌تان کنیم.

اخبار مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار

پرونده‌های ویژه

یادداشت