امروز: 13 آذر 1401 ساعت: 04:54

افشین صدر دادرس مدیرعامل اتحادیه مرکزی دام سبک کشور

آیا تهاتر دام و گوشت به نفع دامدارست یا به ضرر آن/شرکت پشتیبانی امور دام باید حامی دامدار باشد

مدیرعامل اتحادیه مرکزی دام سبک کشور در گفت و گو با عصرکشاورزی اظهار داشت: سود و زیان تهاتری که قرار است انجام شود برای دامدار در آنجاست که بدانیم قیمت نهاده را با دام‌دار چگونه حساب خواهند کرد. اگر بخواهند “جو” خارجی را با قیمت رسمی کیلویی ۱۱۳۰۰تومان در بنادر یا ۱۲۰۰۰ تومان در انبارها با دامدار حساب کنند (درحالیکه قیمت جو در بازار کیلویی ۱۰۵۰۰ الی ۱۰۸۰۰ تومان است) که فاجعه است.
وی در ادامه افزود: از سویی ممنوعیت خرید و فروش نهاده‌های وارداتی در بازار هنوز به قوت خودش باقی ست، دامداری که دامش را فروخته تا هزینه زندگیش را تامین کند حالا مجبور است بخشی از “جو” موجود را بفروشد که بدلیل ممنوعیت با اتهام فروش نهاده خارج از شبکه روبرو می‌شود.
افشین صدر دادرس گفت: موضوع بعدی اینست که با دامدار جو را به قیمت کیلویی ۱۲۰۰۰ تومان حساب کردند در صورتیکه جو در بازار ۱۰۵۰۰ تا ۱۰۸۰۰ تومان است. اکنون با سرازیر شدن جوهای خارجی به بازار، قیمت جو باز هم پایین تر آمده است و دامدار باز هم دچار ضرر و زیان خواهد شد. در این میان چه موقع سود نصیب دامدار خواهد شد؟!
مدیرعامل اتحادیه مرکزی دام سبک کشور افزود: شرکت پشتیبانی که دام را زیر قیمت از دامدار مستأصل خریده و جو خود را که الان در بازارگاه مشتری ندارد بجای پول نقد به دامداری که دو ماه است منتظر پول نقد دامش است فروخته است. بنابراین همانطور که اشاره کردم مسئله این است که نهاده را به چه قیمت میخواهند با دامدار حساب کنند. امیدوارم که حداقل در اینجا شرکت پشتیبانی واقعاً به وظیفه‌اش که پشتیبانی از دامدارهاست عمل کند.گزارشگر: احسان حاصلفروش

فراخوان

بی تعارف و تکلــف، مثل همین متن کوتاهی کــه می‌بینید. ما منتظریم تا نوشــته‌هایتان درباره مســائل روزمره، مشکلات و دغدغه‌هایتان را برای ما ارســال کنید. اگر اهل طنز و کاریکاتور و طراحی هم هستید جایتان اینجا محفوظ است. متن یا طرح‌تان که آماده شد یک تماس با شماره ۰۹۱۶۹۰۸۱۷۰۰ بگیرید تا برای رساندنش به ما، راهنمایی‌تان کنیم.

اخبار مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار

پرونده‌های ویژه

یادداشت