امروز: 10 آذر 1401 ساعت: 14:36

از شهرداری‌های پیشگام در حفظ محیط زیست تقدیر می‌شود

سازمان حفاظت محیط زیست اعلام کرد که پس از ارزیابی شهرداران و شوراهای سراسر کشور، از شهرداری‌های پیشگام در حفظ محیط زیست تقدیر می‌کند.

به گزارش ایسنا، مرکز برنامه، بودجه، فناوری اطلاعات، بازرسی و مدیریت عملکرد سازمان حفاظت محیط زیست در نامه‌ای به مدیران کل حفاظت محیط زیست با اشاره به دستورات اکید مقام معظم رهبری در خصوص حفظ محیط زیست، بندهای ۸ و ۱۴ سیاست‌های کلی محیط زیست و نیز بند ز ماده ۳۸ قانون برنامه ششم توسعه در خصوص گسترش اقتصاد سبز و پیاده‌سازی نظام مدیریت سبز، نقش شهرداران و شوراهای سراسر کشور را در مدیریت شهری و حفظ محیط زیست سالم کلیدی عنوان کرد.

این مرکز در ادامه از ادارات کل محیط زیست سراسر کشور خواسته است اسامی شهرداران و روسای شوراهای پیشگام در حوزه محیط زیست را همراه با مستندات، برای بررسی عملکرد شهرداران بر اساس دستورالعمل اجرایی نظام مدیریت سبز به کارگروهی که در این ارتباط در سازمان حفاظت محیط زیست تشکیل شده، ارسال کنند تا پس از ارزیابی نهایی، با حضور مقامات کشوری از شهرداری‌های برتر تقدیر به عمل آید.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان حفاظت محیط زیست، گفتنی است؛ در فرم بررسی و ارزیابی شهرداری‌های کشور در راستای توسعه شهر سبز، ۱۰ شاخص اصلی از جمله انرژی، پسماند، آب، حمل و نقل سبز، ساختمان‌ها، آموزش و فرهنگ سازی، کاربری زمین، حاکمیت محیطی و کیفیت هوا در نظر گرفته شده است.

انتهای پیام

فراخوان

بی تعارف و تکلــف، مثل همین متن کوتاهی کــه می‌بینید. ما منتظریم تا نوشــته‌هایتان درباره مســائل روزمره، مشکلات و دغدغه‌هایتان را برای ما ارســال کنید. اگر اهل طنز و کاریکاتور و طراحی هم هستید جایتان اینجا محفوظ است. متن یا طرح‌تان که آماده شد یک تماس با شماره ۰۹۱۶۹۰۸۱۷۰۰ بگیرید تا برای رساندنش به ما، راهنمایی‌تان کنیم.

اخبار مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار

پرونده‌های ویژه

یادداشت