امروز: 10 آذر 1401 ساعت: 13:03

رتبه دوم وزارت جهاد کشاورزی در صدور مجوز کسب در درگاه ملی

وزارت جهاد کشاورزی رتبه دوم صدور مجوز کسب و کارها در کارنامه درگاه ملی مجوزهای کشور را به خود اختصاص داد.

به گزارش عصرکشاورزی به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت جهاد کشاورزی، کارنامه نیمسال اول درگاه ملی مجوزهای کشور منتشر شد که در بین مجوزهای صادر شده از سوی دستگاه‌های اجرایی، وزارت تعاون (مشاغل خانگی)، وزارت جهاد کشاورزی و وزارت راه در رتبه اول تا سوم قرار گرفتند.

بر اساس این گزارش، داده‌های آماری نشان می‌دهد که از آغاز امسال تا هفته آخر شهریور ۳۵۳ هزار و ۳۹۳ درخواست مجوز کسب و کار در درگاه ملی مجوزها ثبت شده، و ۱۰۷ هزار و ۳۹۹ مجوز صادر شده است و گزارش درخواست‌ها نشان می‌دهد که وزارت جهاد کشاورزی بعد از وزارت تعاون، بیشترین تقاضا برای دریافت مجوز را داراست.

از درگاه ملی مجوزها به عنوان هسته مرکزی تسهیل مجوز دهی یاد می‌شود که بعد از ۱۳ سال عملیاتی شده است. ۱۸ اسفند سال گذشته آخرین مهلت قانونی دستگاه‌های اجرایی و همه ارگان‌های صادر کننده مجوز مشاغل یا کسب و کار، برای اتصال به درگاه ملی مجوزها بود. بر اساس برنامه مرکز مطالعات پایش و بهبود فضای کسب‌وکار وزارت اقتصاد، با الکترونیکی شدن مجوزهای کسب‌وکار، مشکلات تأیید درخواست‌ها و صدور مجوزها برطرف و بساط امضاهای طلایی نیز جمع خواهد شد.

فراخوان

بی تعارف و تکلــف، مثل همین متن کوتاهی کــه می‌بینید. ما منتظریم تا نوشــته‌هایتان درباره مســائل روزمره، مشکلات و دغدغه‌هایتان را برای ما ارســال کنید. اگر اهل طنز و کاریکاتور و طراحی هم هستید جایتان اینجا محفوظ است. متن یا طرح‌تان که آماده شد یک تماس با شماره ۰۹۱۶۹۰۸۱۷۰۰ بگیرید تا برای رساندنش به ما، راهنمایی‌تان کنیم.

اخبار مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار

پرونده‌های ویژه

یادداشت