امروز: 10 آذر 1401 ساعت: 13:36

زمین فقط متعلق به انسان‌ها نیست

هر ساله در تاریخ چهار اکتبر “روز جهانی حیوانات” گرامی داشته می‌شود.

به گزارش ایسنا، این روز جهانی به منظور برجسته کردن حقوق حیوانات که هدف آن تضمین استانداردهای بهتر برای رفاه حیوانات است، گرامی داشته می‌شود.

در این روز جهانی همچنین در مورد گونه های در معرض خطر انقراض حیوانات نیز اطلاع رسانی شده و آموزش هایی در زمینه نجات آن ها به افراد داده می شود.

روز جهانی حیوانات برای اولین بار در تاریخ ۲۴ مارس سال ۱۹۲۵ میلادی در برلین آلمان و به ابتکار “هاینریش زیمرمن” گرامی داشته شد و هدف وی از گرامیداشت این روز نیز گسترش آگاهی در مورد رفاه حیوانات بوده است.

روز جهانی حیوانات به ما یادآوری می کند که چگونه حیوانات در بهبود زندگی ما نقش دارند. همچنین در این روز جهانی از افراد خواسته می شود تا از رفتار خشونت آمیز با حیوانات خودداری کنند.

به گزارش news۱۸، شعار امسال روز جهانی حیوانات “سیاره مشترک” است که نشان می دهد کره زمین تنها متعلق به انسان ها نبوده و به همه موجودات زنده تعلق دارد.

انتهای پیام

فراخوان

بی تعارف و تکلــف، مثل همین متن کوتاهی کــه می‌بینید. ما منتظریم تا نوشــته‌هایتان درباره مســائل روزمره، مشکلات و دغدغه‌هایتان را برای ما ارســال کنید. اگر اهل طنز و کاریکاتور و طراحی هم هستید جایتان اینجا محفوظ است. متن یا طرح‌تان که آماده شد یک تماس با شماره ۰۹۱۶۹۰۸۱۷۰۰ بگیرید تا برای رساندنش به ما، راهنمایی‌تان کنیم.

اخبار مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار

پرونده‌های ویژه

یادداشت