امروز: 10 آذر 1401 ساعت: 13:34

بازدید کارشناسان سازمان تحقیقات کشاورزی از نخل‌های بی سر اروندکنار آبادان

اهواز - عصرکشاورزی گروهی از مدیران و کارشناسان سازمان تحقیقات، آموزش و ترویج وزارت کشاورزی از نخل های بی سر منطقه نو آباد اروندکنار از توابع شهرستان آبادان دیدن کردند.

به گزارش روز چهارشنبه عصرکشاورزی به نقل از روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی خوزستان، به دنبال بازدید ریاست سازمان از منطقه نوآباد اروندکنار و نخل های بی سر این منطقه، گروهی متشکل از کارشناسان سازمان تحقیقات آموزش و ترویج وزارت جهاد کشاورزی،مدیر امور باغبانی سازمان ، مدیرکل دفتر میوه های گرمسیری و نیمه گرمسیری و مدیر جهاد کشاورزی آبادان از این منطقه دیدن کردند.

این بازدید برای بررسی موقعیت اقلیمی، وضعیت آبرسانی و ارقام سازگار و دارای تحمل خرما، برای توسعه و کشت نخیلات در این منطقه انجام شد.

آبادان دارای ١٢ هزار و ٧٥٠ هکتار نخیلات و بیش از ۲ میلیون اصله نخل خرما است. بیشترین نوع خرمای تولیدی از نخلستان‌های آبادان برحی و استعمران است.

بخش زیادی از نخلستان‌های آبادان در جریان تجاوز ارتش بعثی عراق به ایران، از بین رفت.

فراخوان

بی تعارف و تکلــف، مثل همین متن کوتاهی کــه می‌بینید. ما منتظریم تا نوشــته‌هایتان درباره مســائل روزمره، مشکلات و دغدغه‌هایتان را برای ما ارســال کنید. اگر اهل طنز و کاریکاتور و طراحی هم هستید جایتان اینجا محفوظ است. متن یا طرح‌تان که آماده شد یک تماس با شماره ۰۹۱۶۹۰۸۱۷۰۰ بگیرید تا برای رساندنش به ما، راهنمایی‌تان کنیم.

اخبار مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار

پرونده‌های ویژه

یادداشت