امروز: 10 آذر 1401 ساعت: 14:29

تفاهمنامه حفاظت از زیستگاه یوز آسیایی به امضا رسید

معاون محیط زیست طبیعی و تنوع زیستی سازمان حفاظت محیط زیست از انعقاد تفاهمنامه همکاری میان معاونت محیط زیست طبیعی، صندوق ملی محیط زیست و یک شرکت تولید موتورسیکلت با هدف حفاظت از زیستگاه یوز آسیایی خبر داد.

به گزارش ایسنا حسن اکبری گفت: در حوزه محیط زیست ۷۰ درصد جمعیت گونه برجسته ای مثل آهو، جبیر، قوچ و میش را از دست دادیم و آن چیزی که ارزشمند است تنوع درون جمعیتی یک گونه است.

وی تصریح کرد: بخش خصوصی در راستای مسئولیت اجتماعی می‌تواند به حفاظت این گونه حساس و گونه‌های دیگر در زیستگاه های کشور کمک کند.

اکبری در ادامه اظهارکرد: ما دست یاری برای همیاری و همکاری در زمینه حفاظت از حیات وحش را به سوی دوستداران و علاقه مندان به محیط زیست دراز می‌کنیم و امیدواریم بتوانیم با برنامه ریزی در این خصوص اقدامات تاثیرگذاری انجام دهیم.

وی افزود: سازمان حفاظت محیط زیست دستگاه اجرایی نظارتی محسوب می‌شود و نیاز است با کمک بخش خصوصی و صندوق ملی محیط زیست، همکاری‌ها را گسترش بدهیم تا در حفاظت از منابع زیستی کشور بتوانیم موفق‌تر عمل کنیم.

معاون محیط زیست طبیعی و تنوع زیستی سازمان حفاظت محیط زیست ادامه داد: هدف از انعقاد این  تفاهمنامه، همکاری در زمینه خرید خودرو، تجهیز پاسگاه ها، فراهم کردن ابزارهای حفاظتی است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان حفاطت محیط زیست در انعقاد این تفاهم نامه، شرکت نیکران موتور پاسارگاد متعهد شد که به مدت دو سال حامی انحصاری یوز ایرانی باشد و با کمک صندوق ملی محیط زیست، نسبت به حفاظت از زیستگاه این گونه باارزش زیستی اقدام کند.

بخوانید  رونمایی از طرح ملی جدید درباره گرد و غبار

انتهای پیام

فراخوان

بی تعارف و تکلــف، مثل همین متن کوتاهی کــه می‌بینید. ما منتظریم تا نوشــته‌هایتان درباره مســائل روزمره، مشکلات و دغدغه‌هایتان را برای ما ارســال کنید. اگر اهل طنز و کاریکاتور و طراحی هم هستید جایتان اینجا محفوظ است. متن یا طرح‌تان که آماده شد یک تماس با شماره ۰۹۱۶۹۰۸۱۷۰۰ بگیرید تا برای رساندنش به ما، راهنمایی‌تان کنیم.

اخبار مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار

پرونده‌های ویژه

یادداشت