امروز: 10 آذر 1401 ساعت: 13:16

دبی کشکان نسبت به سال گذشته و دوره بلندمدت ۱۰۰ درصد کاهش یافته است

ایسنا/لرستان مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای لرستان گفت: دبی رودخانه کشکان شهریورماه در شهرستان پلدختر نسبت به سال گذشته و دوره بلندمدت ۱۰۰ درصد کاهش یافته است.

داریوش حسن‌نژاد در گفت‌وگو با ایسنا اظهار کرد: لرستان در حوضه آبریز کرخه و دو رودخانه کرخه و کارون بزرگ واقع شده که ۵۹ درصد مسات استان در حوضه کرخه و ۴۱ درصد مساحت در حوضه کارون بزرگ است.

وی اضافه کرد: دبی رودخانه کشکان شهریور ماه در شهرستان پلدختر خشک بوده که نسبت به سال گذشته (چهار متر مکعب بر ثانیه) ۱۰۰ درصد و نسبت به بلندمدت (۱۲.۲ مترمکعب برثانیه) حدود ۱۰۰ درصد کاهش داشته است.

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای لرستان در ادامه با بیان  اینکه حوضه آبریز کارون بزرگ که از تلاقی دو رودخانه بختیاری و سزار (تیره و ماربره) در محل تنگ پنج تشکیل شده است، افزود: دبی رودخانه‌های سرشاخه کارون بزرگ در لرستان شهریورماه سال آبی جاری نسبت به شهریور ماه طول دوره آماری ۷۰ درصد کاهش داشته است.

حسن‌نژاد بیان کرد: همچنین رودخانه تیره در شهرستان دورود در شهریورماه با دبی ۰.۵۳ مترمکعب بر ثانیه نسبت به سال گذشته (۰.۸ مترمکعب بر ثانیه) ۳۳ درصد و نسبت به بلندمدت (۱.۷ مترمکعب بر ثانیه) ۶۹ درصد کاهش داشته است.

وی عنوان کرد: همچنین رودخانه ماربره در دورود شهریورماه با دبی ۰.۲۸ متر مکعب بر ثانیه نسبت به سال گذشته ۰.۷ متر مکعب بر ثانیه، ۵۸ درصد و نسبت به بلندمدت (سه متر مکعب بر ثانیه) حدود ۹۰ درصد کاهش داشته است.

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای لرستان اضافه کرد:  متوسط دبی رودخانه‌های اصلی لرستان در شهریور ماه سال آبی جاری نسبت به سال گذشته ۴۵ و نسبت به متوسط شهریور ماه طول دوره آماری ۸۴ درصد کاهش داشته‌اند.

وی عنوان کرد: حوضه آبریز کرخه از بهم پیوستن دو رودخانه سیمره و کشکان در جنوب پلدختر تشکیل می‌شود.

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای لرستان یادآور شد: دبی رودخانه‌های سرشاخه کرخه در لرستان در شهریور ماه سال آبی جاری نسبت به شهریور ماه طول دوره آماری ۷۸ درصد کاهش یافته است.

انتهای پیام

فراخوان

بی تعارف و تکلــف، مثل همین متن کوتاهی کــه می‌بینید. ما منتظریم تا نوشــته‌هایتان درباره مســائل روزمره، مشکلات و دغدغه‌هایتان را برای ما ارســال کنید. اگر اهل طنز و کاریکاتور و طراحی هم هستید جایتان اینجا محفوظ است. متن یا طرح‌تان که آماده شد یک تماس با شماره ۰۹۱۶۹۰۸۱۷۰۰ بگیرید تا برای رساندنش به ما، راهنمایی‌تان کنیم.

اخبار مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار

پرونده‌های ویژه

یادداشت