امروز: 10 آذر 1401 ساعت: 14:18

لبخند کدوها در حیاط بانوی سیرجانی+عکس

کرمان - ایرنا- بانوی خوش‌ذوق سیرجانی در اقدامی قابل توجه با کاشت انواع کدو در حیاط ۲۰ متری خانه‌اش هم زیبایی خاصی به منزل داده که جنبه گردشگری پیدا کرده و هم زمینه تولید و برداشت محصولاتی که مصارف خوراکی و غیرخوراکی دارند را فراهم آورده است.

به گزارش عصرکشاورزی زهرا فیروزآبادی که در شهر سیرجان استان کرمان زندگی می کند در حیاط کوچک خانه اش قریب به ۳۰۰ کیلو انواع کدو را پرورش داده و برداشت می کند.

لبخند کدوها در حیاط بانوی سیرجانی+عکس

استفاده از این کدوها در همان میزان برداشت در طبخ غذا، تهیه لیف حمام یا اسکاچ ظرفشویی و نیز تهیه ملزومات هنرمندان صنایع دستی در سیرجان کاربرد دارد.

حیاط خانه این بانوی سیرجانی غیر از آنکه به محلی برای پرورش گیاه و محصولات کشاورزی تبدیل شده از جنبه های گردشگری و زیبایی نیز با کدوتنبل های بزرگ و آویزان در رنگ های مختلف جلوه بسیار زیبایی پیدا کرده و محل بازدید سایر شهروندان نیز شده است.

لبخند کدوها در حیاط بانوی سیرجانی+عکس

فیروزآبادی در گفت و گو با خبرنگار عصرکشاورزی اظهارداشت: از فضای باغچه ۲۰ متری خانه‌ام که چند درخت انگور هم دارد اقدام به کاشت بوته های کدو از نوع قلیانی، لیفان، کدوتنبل و خوراکی کردم و امسال بیش از ۱۵۰ عدد کدو را پرورش دادم و برداشت می کنم.
وی افزود: در فضای باغچه برای ایجاد فضای رشد کدوها از داربست و شاخه های درخت انگور استفاده کردم تا اینکه امروز حیاط خانه مسکونی مملو از میوه انواع کدو شده و زیبایی خاصی هم به حیاط داده است.

لبخند کدوها در حیاط بانوی سیرجانی+عکس

فیروزآبادی گفت: از کدو تنبل برای پخت غذای کدو و تغذیه استفاده می شود، کدوی لیفان نیز در تهیه لیف حمام و اسکاچ ظرفشویی مصرف می شود و کدوهای قلیانی هم برای هنرمندان در ایجاد طرح های صنایع دستی کاربرد دارد.

شهرستان سیرجان در ۱۷۵ کیلومتری غرب مرکز استان کرمان قرار دارد.

فراخوان

بی تعارف و تکلــف، مثل همین متن کوتاهی کــه می‌بینید. ما منتظریم تا نوشــته‌هایتان درباره مســائل روزمره، مشکلات و دغدغه‌هایتان را برای ما ارســال کنید. اگر اهل طنز و کاریکاتور و طراحی هم هستید جایتان اینجا محفوظ است. متن یا طرح‌تان که آماده شد یک تماس با شماره ۰۹۱۶۹۰۸۱۷۰۰ بگیرید تا برای رساندنش به ما، راهنمایی‌تان کنیم.

اخبار مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار

پرونده‌های ویژه

یادداشت