امروز: 10 آذر 1401 ساعت: 14:15

اخد موافقت اصولی شورا برای خروج ده ها پلاک از کمربند فضای سبز  

با اعلام رسمی کمیسیون شهرسازی و معماری شورای اسلامی شهر تهران ، تعداد ۱۳۱ پلاک ثبتی واقع در شهرک مسلمین هجدهمین تکه از پایتخت ، از طرح کمر بند فضای سبز خارج و مجوز ساخت و ساز در آن.ها پس از چهار دهه وقفه صادر شد.  

به گزارش ایسنا در نشستی که با حضور جعفر شربیانی- نائب رئیس کمیسیون شهرسازی و معماری پارلمان شهری ، محمد جواد خسروی -شهردار منطقه ۱۸ با شهروندان شهرک مسلمین در مسجد مسلم ابن عقیل (ع) برگزار شده بود ، خبر رسمی خروج تعداد ۱۳۱ پلاک ثبتی از طرح کمر بند فضای سبز اعلام و مقرر شد تا مجوز ساخت و ساز در آن‌ها پس از چهار دهه وقفه به متقاضیان ارائه شود.  

شربیانی – نائب رئیس کمیسیون شهرسازی و معماری شورای اسلامی شهر تهران – طی سخنانی در این مراسم با بیان این نکته که مردم ، مسئولینی از جنس عمل می خواهند تا سخنران اظهار کرد: اعتقاد دارم برای خدمت کردن، نیازی به تریبون نیست و ما نمایندگان مردم در دوره ششم پارلمان شهری شان دادیم برای عمل و اقدام آمده ایم.  

وی ادامه داد : به شخصه زمانی‌که با درخواست دبیر شورایاری این محله برای خروج این تعداد پلاک ثبتی از کمربند فضای سبز مواجه شدم ، آن‌هم پس از چهار دهه شرمسار شدم که چرا مردم این قدر با مشکلات دست و پنجه نرم می کردند اما شکر خدا با همت والای خادمان شما در پارلمان شهری ، این مهم پس از چهار دهه محقق و آرزوی دیرینه شهروندان با صدور اجازه مجدد ساخت و ساز برآورده شد.  

بخوانید  یک شهر فلوریدا در توفند ویران شد

شربیانب همچنین در بخش دیگری از سخنان خویش به سایر اقدامات کمیسیون شهرسازی و معماری شورای اسلامی شهر نظیر حل معضل صدور مجوز ساخت و ساز برای املاک شهروندان محله نفر آّباد در مجاورت حرم عبدالعظیم حسنی و تکمیل زیرگذر ورودی آرامستان بهشت زهرا(س) اشاره و اظهار کرد : با رویکرد اقدام و عمل، این معضلات برچیده می‌شود و در نظر داریم تا با همین توان معضلات مشابهی را در محله شهید بروجردی و شهرک خاور شهر واقع در منطقه ۱۵ تهران را ساماندهی و برطرف کنیم.

محمد جواد خسروی – شهردار منطقه ۱۸- در ادامه این مراسم سخنان خویش را با بیان پیشینه ای از نحوه اطلاع از مطالبات شهروندان این شهرک و پیگیری آن در پارلمان شهری آغاز کرد و گفت : بنده توفیق پنج ماه خدمت در این منطقه را پیدا کرده ام و طی این مدت چندین مرتبه میزبان نائب رئیس کمیسیون شهرسازی و معماری شورای اسلامی شهر برای حل و فصل معضل چهار دهه ای شهروندان شهرک مسلمین بوده ایم که با تلاش‌های صورت گرفته امروز شاهد تحقق این مطالبه بحق و قانونی هستیم.  

وی در ادامه به موضوع مغفول ماندن ارائه تسهیلات در بافت‌های فرسوده پرداخت واظهارکرد: یکی دیگر از اقدامات ارزشمند مدیریت شهری منطقه طی این مدت کوتاه، پیگیری بازگرداندن تسهیلات تشویقی در بافت‌های فرسوده بود که از سال ۱۳۹۷ ضوابط آن برداشته شده بود و پس از پیگیری‌های صورت گرفته، مجدد ارائه مجوز یک طبقه اضافی به حالت قبل بازگشت و متقاضیان می توانند چهارطبقه مجوز برای ساخت و ساز در این بافت‌ها را دریافت کنند. برای املاک زیر ۵۰ متر نیز می توانیم تسهیلاتی را به متقاضیان ارائه دهیم. 

بخوانید  سرما در راه تهران

به گفته خسروی ، موضوعات شن چاله ها و حریم به عنوان دو چالش مهم مدیریت شهری منطقه هستند که امیدواریم با همکاری پارلمان شهری و تدابیر حاکمیتی بتوانیم برآنها فائق آئیم.  

شهردار منطقه ۱۸ پایتخت همچنین از آماده بهره برداری شدن فاز نخست بزرگراه ۷۶ متری شهید بروجردی در سال جاری خبر داد و اظهار کرد: با تلاش‌های صورت گرفته ، باند بزرگراهی این پروژه عظیم بطول تقریبی چهار کیلومتر همراه با تعداد چهار پل روگذر و یک زیرگذر تکمیل شد و در اختیار شهروندان قرار خواهد گرفت تا بدین شکل بار ترافیکی منشعب از بازار آهن و یراق آلات شاد آباد کاهش یابد و منطقه به نوعی از بن بست خارج شود.  

به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه ۱۸، ارائه گزارشی از روند ارائه مطالبه شهروندان شهرک مسلمین به مدیریت شهری منطقه و پارلمان شهری درباره خروج تعداد ۱۳۱ پلاک ثبتی از طرح کمر بند فضای سبز توسط دبیر دبیران شورایاری محلات و همچنین تقدیر از دست اندرکاران اجرائی این طرح توسط شهروندان از دیگر بخشهای این مراسم بود.

انتهای پیام

فراخوان

بی تعارف و تکلــف، مثل همین متن کوتاهی کــه می‌بینید. ما منتظریم تا نوشــته‌هایتان درباره مســائل روزمره، مشکلات و دغدغه‌هایتان را برای ما ارســال کنید. اگر اهل طنز و کاریکاتور و طراحی هم هستید جایتان اینجا محفوظ است. متن یا طرح‌تان که آماده شد یک تماس با شماره ۰۹۱۶۹۰۸۱۷۰۰ بگیرید تا برای رساندنش به ما، راهنمایی‌تان کنیم.

اخبار مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار

پرونده‌های ویژه

یادداشت