امروز: 10 آذر 1401 ساعت: 14:07

انسان خشکسالی را ۲۰ برابر کرد

ایسنا/خراسان رضوی ردپای انسان در تغییرات آب‌وهوایی احتمال خشکسالی سال ۲۰۲۲ را حداقل ۲۰ برابر افزایش داد.

به گزارش خبرگزاری فرانسه، گروهی بین‌المللی از دانشمندان اعلام کرد که تغییرات آب‌وهوایی ناشی از انسان، احتمال وقوع خشکسالی تابستان امسال در نیمکره شمالی را حداقل ۲۰ برابر بیشتر کرده است.

نتایج بررسی‌ها نشان داده است که  خشکسالی که اروپا، چین و آمریکای شمالی را بین ژوئن و آگوست فرا گرفت، احتمالاً هر ۲۰ سال یک بار در سطوح فعلی گرمایش رخ می‌دهد.

همچنین، نتایج نشان داد که خشکسالی بدون گرمایش مصنوعی در نیمکره شمالی مانند خشکسالی تابستان امسال تنها هر ۴۰۰ سال یک بار اتفاق می‌افتد.

سونیا سنویراتنه، استاد موسسه علوم جوی و اقلیمی در زوریخ گفت: تابستان ۲۰۲۲ نشان داده است که چگونه تغییرات آب‌وهوایی ناشی از انسان خطرات خشکسالی‌های کشاورزی و زیست‌محیطی را در مناطق پرجمعیت و زیر کشت نیمکره شمالی افزایش می دهد.

انتهای پیام

فراخوان

بی تعارف و تکلــف، مثل همین متن کوتاهی کــه می‌بینید. ما منتظریم تا نوشــته‌هایتان درباره مســائل روزمره، مشکلات و دغدغه‌هایتان را برای ما ارســال کنید. اگر اهل طنز و کاریکاتور و طراحی هم هستید جایتان اینجا محفوظ است. متن یا طرح‌تان که آماده شد یک تماس با شماره ۰۹۱۶۹۰۸۱۷۰۰ بگیرید تا برای رساندنش به ما، راهنمایی‌تان کنیم.

اخبار مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار

پرونده‌های ویژه

یادداشت