امروز: 10 آذر 1401 ساعت: 14:46

تاکید سازمان ملل بر لزوم عزم جدی اروپا در مورد تغییرات اقلیمی

سازمان ملل متحد در گزارشی اعلام کرد: اروپا باید “عزم بسیار بیشتری” را در مورد تغییرات آب و هوایی نشان دهد، زیرا انتشار گازهای گلخانه‌ای در این منطقه هنوز در حال افزایش است، بنابراین کشورها باید برای بازیافت، بهبود کیفیت هوا و محیط زیست بیشتر تلاش و هزینه کنند.

به گزارش ایسنا، ارزیابی سازمان ملل از استراتژی‌های ۵۴ کشور اروپایی نشان داد: کاهش انتشار گازهای گلخانه‌ای در کشورهای غرب اروپا با افزایش انتشار این گازها در سایر نقاط منطقه جبران شده است.

در این گزارش آمده است: کیفیت هوا هنوز از دستورالعمل‌های بین المللی فاصله دارد و مالیات‌هایی که به منظور حفاظت از محیط زیست جمع آوری می‌شود برای هدف اعلام شده مورد استفاده قرار نمی‌گیرد.

“اولگا آلگایرووا”، دبیر اجرایی کمیسیون اقتصادی سازمان ملل متحد در امور اروپا (UNECE) گفت: یافته‌های این ارزیابی باید زنگ خطری برای منطقه باشد.

در بیانیه برنامه محیط زیست سازمان ملل متحد (UNEP) آمده است: علیرغم پیشرفت در برخی زمینه‌ها، دولت‌های این منطقه باید جاه طلبی و عزم بسیار بیشتری در مقابله با تغییرات آب و هوایی نشان دهند.

به گزارش خبرگزاری رویترز، در گزارش کمیسیون اقتصادی سازمان ملل متحد در امور اروپا و برنامه محیط زیست سازمان ملل متحد تاکید شده است که مشوق‌های مالی می‌تواند برای تقویت بازیافت ارائه شود؛ چراکه میزان بازیافت به طور قابل توجهی در بین کشورها متفاوت است.

انتهای پیام

فراخوان

بی تعارف و تکلــف، مثل همین متن کوتاهی کــه می‌بینید. ما منتظریم تا نوشــته‌هایتان درباره مســائل روزمره، مشکلات و دغدغه‌هایتان را برای ما ارســال کنید. اگر اهل طنز و کاریکاتور و طراحی هم هستید جایتان اینجا محفوظ است. متن یا طرح‌تان که آماده شد یک تماس با شماره ۰۹۱۶۹۰۸۱۷۰۰ بگیرید تا برای رساندنش به ما، راهنمایی‌تان کنیم.

اخبار مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار

پرونده‌های ویژه

یادداشت