امروز: 13 آذر 1401 ساعت: 06:16

محیط زیست هر محله باید از طریق مردم مراقبت شود

ایسنا/لرستان مدیرکل حفاظت محیط زیست لرستان گفت: محیط زیست هر محله باید از طریق مردم مراقبت شود.

علی سالاروند، در جلسه راه‌اندازی و ایجاد خانه‌های محیط زیستی، با بیان اینکه ایجاد خانه‌های محیط زیستی در شهرها و محله‌ها می‌تواند باعث افزایش مشارکت شهروندان در حفظ محیط زیست شود، اظهار کرد: زمانی که مردم در خصوص مسائل زیست محیطی حساس شوند و آگاهی لازم را در این خصوص داشته باشند می‌توانند همراه با دستگاه‌ها و نهادهای متولی بسیار تأثیرگذار عمل کنند.

وی با اشاره به نقش خانه‌های محیط زیست بر ارتقاء اثربخشی مشارکت شهروندان در موضوعات محیط زیستی خواستار تداوم حمایت مسئولان شهری از توسعه و گسترش خانه‌های محیط زیست در سطح سرای محلات شد.

مدیرکل حفاظت محیط زیست لرستان با اشاره به اینکه محیط زیست هر محله باید از طریق مردم مراقبت شود، گفت: خانه‌های محیط زیست با هدف توانمندسازی و جلب مشارکت حداکثری شهروندان و تحقق اهداف محیط زیستی در محلات سطح شهر فعالیت می‌کنند.

در ادامه این جلسه در خصوص بررسی اجرایی کردن شیوه‌نامه‌های تشکیل و راه‌اندازی خانه‌های محیط زیست، استفاده از ظرفیت انجمن‌های محیط زیستی، دفاتر تسهلیگری، مساجد، کتابخانه‌ها و کانون‌های پرورش فکری به عنوان محل تشکیل خانه‌های محیط زیست و نحوه همکاری و حمایت دستگاه‌های دولتی و همچنین اعلام یک روز در هفته در کانون‌های پرورش فکری بعنوان روز محیط زیست بحث و گفتگو بعمل آمد.

انتهای پیام

بخوانید  ایجاد خانه محیط زیست برای اولین بار در لرستان

فراخوان

بی تعارف و تکلــف، مثل همین متن کوتاهی کــه می‌بینید. ما منتظریم تا نوشــته‌هایتان درباره مســائل روزمره، مشکلات و دغدغه‌هایتان را برای ما ارســال کنید. اگر اهل طنز و کاریکاتور و طراحی هم هستید جایتان اینجا محفوظ است. متن یا طرح‌تان که آماده شد یک تماس با شماره ۰۹۱۶۹۰۸۱۷۰۰ بگیرید تا برای رساندنش به ما، راهنمایی‌تان کنیم.

اخبار مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار

پرونده‌های ویژه

یادداشت