امروز: 13 آذر 1401 ساعت: 04:40

کاهش دمای هوای تهران از شنبه

بر اساس اعلام اداره کل هواشناسی استان تهران، از روز شنبه (۳۰ مهر ماه) دمای هوای این استان به‌تدریج کاهش خواهد یافت.

به گزارش ایسنا، بر اساس بررسی داده‌ها و نقشه‌های پیش‌یابی هواشناسی برای امروز و فردا (۲۸ و ۲۹ مهرماه) آسمان صاف تا قسمتی ابری و غبارآلود خواهد بود. در ساعات بعدازظهر روز جمعه، شنبه و یکشنبه (۲۹ مهر تا اول آبان ماه) در اغلب مناطق به‌ویژه مناطق جنوبی و غربی استان، وزش تندبادهای نسبتا شدید سبب خیزش موقت گرد و خاک و کاهش کیفیت هوا خواهد شد. 

از اواخر وقت روز جمعه (۲۹ مهر) ورود سامانه بارشی در ارتفاعات شمالی استان موجب بارش‌های پراکنده می‌شود و برای روز شنبه (۳۰ مهر) و در بعضی ساعات روزهای یکشنبه و دوشنبه ( اول و دوم آبان) نیز این بارش‌ها در ارتفاعات استان به صورت بارش برف و باران ادامه خواهد داشت. 

برای امروز و فردا (۲۸ و ۲۹ مهر) افزایش نسبی دما و از روز شنبه کاهش تدریجی دما در سطح استان پیش‌بینی می‌شود.

بر اساس اعلام اداره کل هواشناسی استان تهران،ایستگاه ورامین با بیشینه دمای ۲۶ درجه سانتیگراد گرمترین نقطه استان تهران در ۲۴ ساعت گذشته گزارش شده است.

آسمان تهران فردا (۲۹ مهرماه) کمی ابریو  غبارآلود و در بعدازظهر وزش باد و افزایش ابر با حداقل دمای ۱۶ و حداکثر دمای ۲۸ درجه سانتیگراد و طی شنبه (۳۰ مهرماه) کمی ابری تا قسمتی ابری و در بعضی ساعت‌ها افزایش ابر همراه با وزش باد شدید و گردوخاک با احتمال رگبار و رعد و برق با حداقل دمای ۲۵ و حداکثر دمای ۲۶ درجه سانتیگراد پیش‌بینی می‌شود.

انتهای پیام

بخوانید  رگبار باران در ۸ استان/ کاهش محسوس دما در نوار شمالی

فراخوان

بی تعارف و تکلــف، مثل همین متن کوتاهی کــه می‌بینید. ما منتظریم تا نوشــته‌هایتان درباره مســائل روزمره، مشکلات و دغدغه‌هایتان را برای ما ارســال کنید. اگر اهل طنز و کاریکاتور و طراحی هم هستید جایتان اینجا محفوظ است. متن یا طرح‌تان که آماده شد یک تماس با شماره ۰۹۱۶۹۰۸۱۷۰۰ بگیرید تا برای رساندنش به ما، راهنمایی‌تان کنیم.

اخبار مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار

پرونده‌های ویژه

یادداشت