امروز: 13 آذر 1401 ساعت: 04:57

بارش برف و باران در نقاط مختلف کشور/ کاهش دما در نوار شمالی

رئیس مرکز ملی پیش‌بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا از بارش باران در برخی نقاط کشور و کاهش دما در نوار شمالی کشور خبر داد.

صادق ضیاییان در گفت و گو با ایسنا درباره شرایط جوی کشور اظهار کرد: امروز (۳۰ مهرماه) بارش در شمال غرب، سواحل دریای خزر، ارتفاعات البرز، خراسان شمالی، شمال خراسان رضوی همچنین در شمال استان‌های کرمانشاه، همدان و قزوین پیش‌بینی می‌شود. 

وی افزود: طی این روز در مناطق ساحلی گیلان و غرب مازندران بارش شدت خواهد داشت همچنین وزش باد همراه با کاهش دما در نوار شمالی به‌ویژه در سواحل شمالی و شمال شرق رخ می‌دهد و در ارتفاعات البرز مرکزی و ارتفاعات در اردبیل بارش باران و برف انتظار می‌رود.

به گفته رئیس مرکز ملی پیش‌بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا یکشنبه (اول آبان‌ماه) دراستان‌های اردبیل، گیلان، غرب مازندران، ارتفاعات استان‌های گلستان و سمنان بارش باران پیش‌بینی می‌شود و بارش در شمال غرب و شمال شرق کاهش پیدا می‌کند و به‌صورت پراکنده ادامه می‌یابد. طی این دو روز دریای خزر مواج و متلاطم پیش‌بینی می‌شود. 

وی افزود: دوشنبه (۲ آبان‌ماه) در شمال غرب، استان‌های کرمانشاه، همدان، قزوین، البرز و در شمال استان مرکزی بارش باران گاهی رعدوبرق و وزش باد رخ می‌دهد و به‌تدریج بعدازظهر در استان‌های گیلان و غرب مازندران افزایش ابرهمراه با بارش پراکنده و وزش باد پیش‌بینی می‌شود همچنین در ارتفاعات البرز مرکزی بارش باران و برف مورد انتظار است.

ضیاییان ادامه داد: بارش سه‌شنبه(۳ آبان‌ماه) در شمال غرب کاهش می‌یابد و همراه با نفوذ جریانات شمالی بر سواحل دریای خزر بارش در استان‌های ساحلی، خراسان شمالی و شمال خراسان رضوی آغاز می‌شود. دریای خزر نیز مواج پیش‌بینی می‌شود.

به گفته وی، در استان‌های واقع در دامنه‌های جنوبی البرز شامل زنجان، قزوین، البرز و تهران و در دامنه‌های زاگرس واقع در استان‌های همدان، مرکزی و قم رگبار و رعدوبرق پراکنده، گاهی وزش باد شدید و خیزش گردوخاک رخ می‌دهد. طی این روز در شرق مازندران و گلستان بارش شدت خواهد داشت. 

بخوانید  بحران دورریز غذایی/ ایران به‌تنهایی به اندازه یک سوم اتحادیه اروپا پسماند غذایی دارد

ضیاییان افزود: چهارشنبه(۴ آبان‌ماه) بارش در این مناطق کاهش می‌یابد و در کل کشور جوی آرام حاکم می‌شود و فقط در استان گیلان و شرق اردبیل بارش پراکنده وخفیف رخ می‌دهد.

رئیس مرکز ملی پیش‌بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا درباره وضعیت جوی تهران طی دو روز آینده نیز اظهار کرد: آسمان تهران فردا (اول آبان‌ماه) کمی ابری تا نیمه‌ابری و گاهی وزش باد شدید با حداقل دمای ۱۶ و حداکثر دمای ۲۳ و روز دوشنبه (۲ آبان‌ماه) کمی ابری و در بعد از ظهر افزایش گاهی وزش بادشدید و گرد و خاک با حداقل دمای ۱۵ و حداکثر دمای ۲۴ درجه سانتیگراد پیش‌بینی می‌شود.

ضیائیان در پایان گفت: طی امروز (۳۰ مهرماه) و فردا (اول آبان ماه) اهواز بادمای۳۷ درجه سانتیگراد و بندرعباس با دمای  ۳۷ و۳۶ درجه سانتیگراد گرم‌ترین و شهرکرد با دمای ۰ و ۲ درجه سانتیگراد سردترین مرکز استان کشور خواهد بود.

انتهای پیام

فراخوان

بی تعارف و تکلــف، مثل همین متن کوتاهی کــه می‌بینید. ما منتظریم تا نوشــته‌هایتان درباره مســائل روزمره، مشکلات و دغدغه‌هایتان را برای ما ارســال کنید. اگر اهل طنز و کاریکاتور و طراحی هم هستید جایتان اینجا محفوظ است. متن یا طرح‌تان که آماده شد یک تماس با شماره ۰۹۱۶۹۰۸۱۷۰۰ بگیرید تا برای رساندنش به ما، راهنمایی‌تان کنیم.

اخبار مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار

پرونده‌های ویژه

یادداشت