امروز: 10 آذر 1401 ساعت: 13:00

تصاویری ترسناک از اصفهان که مسئولین نمی‌خواهند باورش کنند/ وقتی تصمیمات هیجانی مدیران در دو دهه، ۱۸ میلیون سال تلاش طبیعت را به باد می‌دهد (فیلم)

برای اولین بار دوربین یک رسانه وارد فروچاله های هولناکی شده است که بیم آن می رود در آینده ای نه چندان دور اصفهان را ببلعند. شرایط اصفهان و مناطق اطراف آن از بحرانی ترین شرایط هم بحرانی تر شده است و تخلیه این شهر، دیگر دور از انتظار نیست. این، شاید یکی از آخرین اخطارها باشد برای نجات این شهر تاریخی ایران و مردمانش... .

تصاویری که در این فیلم می‌بینید واقعی هستند و آنچه دارد رخ می‌دهد، فاصله چندانی تا شهر اصفهان ندارد. این فیلم نشان می‌دهد که از شمال تا جنوب اصفهان، فروچاله‌هایی هولناک در حال باز شدن هستند. کارشناسان احتمال قوی می‌دهند که همین حالا این فروچاله‌ها در شهر اصفهان هم به وجود آمده و گواه آن باز شدند ناگهانی زمین در بخشی از شهر اصفهان است.

آنچه در این فیلم می‌بینید، حاصل تصمیمات هیجانی و بدون خرد مدیران و برخی از مسئولان ایران طی دودهه برای زاینده رود است که نه تنها تلاش ۱۸ میلیون ساله طبیعت برای حفظ خاک و زمین را به باد داده که اصفهان را در بحرانی‌ترین شرایط خود قرار داده‌است. شرایطی که شاید از ۲۵۰۰ سال قبل تا کنون، اصفهان به چشم ندیده است.

با این‌حال هنوز هم هیچ تصمیم درستی درباره اصفهان و آینده آن گرفته نمی‌شود و حتی گاهی برخی مسئولان همین تصاویر را هم نفی می‌کنند تا شرایط را چندان در این شهر تاریخی بحرانی نشان ندهند. ولی شرایط بحرانی است و این تصاویر واقعی گواه آن است.

این فیلم را ببینید تا بیشتر درباره اتفاقاتی که در اصفهان رخ می‌دهد، بدانید.

 

منبع: عصر ایران

فراخوان

بی تعارف و تکلــف، مثل همین متن کوتاهی کــه می‌بینید. ما منتظریم تا نوشــته‌هایتان درباره مســائل روزمره، مشکلات و دغدغه‌هایتان را برای ما ارســال کنید. اگر اهل طنز و کاریکاتور و طراحی هم هستید جایتان اینجا محفوظ است. متن یا طرح‌تان که آماده شد یک تماس با شماره ۰۹۱۶۹۰۸۱۷۰۰ بگیرید تا برای رساندنش به ما، راهنمایی‌تان کنیم.

اخبار مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار

پرونده‌های ویژه

یادداشت