امروز: 13 آذر 1401 ساعت: 06:04

الگوی کشت پاییزه در خوزستان تهیه و تدوین شد

الگوی کشت پاییزه در خوزستان تهیه و تدوین شد

تورج نوروزی در گفت‌وگو با خبرنگار مهر اظهار کرد: برای کشت‌های پاییزه در استان خوزستان الگوی کشت تهیه و تدوین شد و طبق الگوی کشت قرار است ضمن رعایت الگوی کشت کشاورزان در اولین فرصت و همزمان با اولین بارندگی اقدام به کشت کنند.

معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی خوزستان عنوان کرد: اصلاح الگوی کشت در استان طبق شرایط اقلیمی و اقتصادی کشاورزان طراحی می‌شود.

وی افزود: اصلاح الگوی کشت در خوزستان برای مدیریت مصرف بهینه آب و افزایش بهره‌وری در شرایط خشک‌سالی و بحران منابع آبی است که همراهی کشاورزان و مدیریت مسئولان لازمه اجرای آن است.

معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی خوزستان گفت: منظور از اصلاح الگوی کشت، محصولات کم آب بر است که بهره‌وری بالایی داشته باشند و با اصلاح آن علاوه بر مدیریت مصرف بهینه آب و تنظیم بازار نیز نیاز بازار و سود کشاورزان تأمین می‌شود.

منبع: خبرگزاری مهر

بخوانید  جزئیات اجرای الگوی کشت در استان سمنان/ «ترویج» حلقه مفقوده

فراخوان

بی تعارف و تکلــف، مثل همین متن کوتاهی کــه می‌بینید. ما منتظریم تا نوشــته‌هایتان درباره مســائل روزمره، مشکلات و دغدغه‌هایتان را برای ما ارســال کنید. اگر اهل طنز و کاریکاتور و طراحی هم هستید جایتان اینجا محفوظ است. متن یا طرح‌تان که آماده شد یک تماس با شماره ۰۹۱۶۹۰۸۱۷۰۰ بگیرید تا برای رساندنش به ما، راهنمایی‌تان کنیم.

اخبار مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار

پرونده‌های ویژه

یادداشت