امروز: 13 آذر 1401 ساعت: 06:08

یعقوب کرمی رئیس اتاق اصناف کشاورزی استان بوشهر

کشت گوجه فرنگی خارج از فصل در خطر انقراض است

به گزارش عصرکشاورزی، رئیس اتاق بازرگانی اصناف کشاورزی بوشهر اظهار داشت: غالب سطح اراضی استان بوشهر زیر کشت محصول گوجه فرنگی خارج از فصل میباشد که بالغ بر ۱۰۰ هزار نفر در تولید آن اشتغال دارند که بصورت چهارفصل گوجه فرنگی تولید می شود.

کرمی افزود، بدلیل کشت خارج از فصلِ این محصول، هزینه های تولید آن بالاست. اخیراً کشاورزان از ایجاد تعرفه‌های بسیار سنگین و کمرشکن نگران هستند و اگر بخواهند طرح تعرفه‌های سنگین بر روی برخی محصولات از جمله گوجه فرنگی خارج از فصل را اجرا کنند، کشاورزان استان بوشهر دیگر قادر به تولید این محصول نخواهند بود.
وی گفت: مسئولین از ما میخواهند که به کشت غلات مانند گندم و جو روی بیاوریم اما با شرایط اقلیمی خاص این استان نمی توان انحصارا به کشت غلات پرداخت. افزایش تعرفه های جدید باعث می شود هزاران نفر شغل خود را از دست بدهند. مسئولین به حمایت کشاورزان بیایید.

 

گزارشگر: احسان حاصلفروش

فراخوان

بی تعارف و تکلــف، مثل همین متن کوتاهی کــه می‌بینید. ما منتظریم تا نوشــته‌هایتان درباره مســائل روزمره، مشکلات و دغدغه‌هایتان را برای ما ارســال کنید. اگر اهل طنز و کاریکاتور و طراحی هم هستید جایتان اینجا محفوظ است. متن یا طرح‌تان که آماده شد یک تماس با شماره ۰۹۱۶۹۰۸۱۷۰۰ بگیرید تا برای رساندنش به ما، راهنمایی‌تان کنیم.

اخبار مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار

پرونده‌های ویژه

یادداشت