امروز: 10 آذر 1401 ساعت: 14:09

سلمان قدرتی رئیس اتاق اصناف کشاورزی استان آذربایجان غربی:

با افزایش چشم‌گیر قیمت کود شیمیایی مواجه هستیم/ سهمیه سوخت را کاهش می‌دهند/هیچکس پاسخگو نیست

به گزارش عصر کشاوزی، رئیس اتاق اصناف کشاورزی استان آذربایجان غربی با اشاره به افزایش قیمت کودهای پایه اظهار داشت: کشاورزان از این موضوع شاکی هستند.

او از کاهش یک سومی سهمیه سوخت چاه‌های کشاورزی خبر داد و گفت: این کار باعث ایجاد نارضایتی کشاورزان می‌شود. قیمت گازوئیل در بازار آزاد بشدت افزایش یافته بطوریکه به لیتری۵ الی۶هزار تومان رسیده و حتی کمیاب شده.

وی در ادامه افزود: سوختی که به ماشین آلات کشاورزی تخصیص می‌دهند اصلا کافی نیست اکثراً از بازار سیاه تهیه می‌کنند درنتیجه قیمت خدمات را هر سال افزایش می‌دهند به عنوان مثل قیمت درو ذرت علوفه‌ای پارسال هکتاری یک میلیون و پانصد هزار تومان بود و امسال پنج میلیون تومان شده است.

سلمان قدرتی در پایان گفت:  دام ها صادر می شود، پس صادر کنندگان چه کسانی هستند، چاه‌های غیر مجاز را چه وقت ساماندهی می ‌کنند!؟ برق‌دار کردن چاه‌های کشاورزی کی اتفاق می‌افتد؟! قانون بهبود محیط کسب و کارماده ۲۵ چرا اجرا نمی‌شود؟!

گزارشگر: احسان حاصلفروش

فراخوان

بی تعارف و تکلــف، مثل همین متن کوتاهی کــه می‌بینید. ما منتظریم تا نوشــته‌هایتان درباره مســائل روزمره، مشکلات و دغدغه‌هایتان را برای ما ارســال کنید. اگر اهل طنز و کاریکاتور و طراحی هم هستید جایتان اینجا محفوظ است. متن یا طرح‌تان که آماده شد یک تماس با شماره ۰۹۱۶۹۰۸۱۷۰۰ بگیرید تا برای رساندنش به ما، راهنمایی‌تان کنیم.

اخبار مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار

پرونده‌های ویژه

یادداشت