امروز: 10 آذر 1401 ساعت: 13:35

غلامرضا فرامرزی رئیس اتاق اصناف کشاورزی گالیکش

قیمت بالای نهاده‌های کشاورزی و کمبود آن، کشاورزان را سَردرگم کرده

رئیس اتاق اصناف کشاورزی گالیکش در گفتگو با خبرنگار عصر کشاورزی اظهار داشت: در فصل کشت پائیزه قرار داریم وکمبود کودهای شیمیایی پایه،کود فسفاته ومخصوصا کود سولفات پتاسیم وگوگرد احساس می شود.

غلامرضا فرامرزی با اشاره به قیمت بالای کود پایه گفت: این مسئله به معظلی برای کشاورزان تبدیل شده، مثلا قیمت هرکیسه کود سوپر فسفات ۵۷۰هزار تومان شده و سایرانواع کودهای دیگر نیز گران شده اند.

وی گفت: همچنین قیمت هر کیلو بذر کلزا بیش از صدوپنجاه هزار تومان میباشد، در حالیکه درسال زراعی گذشته محصول خریداری شده از کشاورزان کیلوئی ۲۳ هزار تومان بوده است واین عوامل صدای کشاورزان را درآورده است.

او اظهار کرد: در سال گذشته کود و بذر را به کشاورزان می‌دادند و پول آنرا در زمان تحویل محصول از آنها دریافت می‌کردند ولی امسال کشاورزان مجبور هستند که بصورت نقد خرید کنند. در شرایط فعلی کمبود نقدینگی کشاورزان و قمیت بالای نهاده‌های کشاورزی مشکلات را دوچندان کرده، یقیناً بهای بالای نهاده‌ها وکمبود نقدینگی کشاورزان تاثیر خود را در محصول سال ۱۴۰۲ خواهد گذاشت.

گزارشگر: احسان حاصلفروش

فراخوان

بی تعارف و تکلــف، مثل همین متن کوتاهی کــه می‌بینید. ما منتظریم تا نوشــته‌هایتان درباره مســائل روزمره، مشکلات و دغدغه‌هایتان را برای ما ارســال کنید. اگر اهل طنز و کاریکاتور و طراحی هم هستید جایتان اینجا محفوظ است. متن یا طرح‌تان که آماده شد یک تماس با شماره ۰۹۱۶۹۰۸۱۷۰۰ بگیرید تا برای رساندنش به ما، راهنمایی‌تان کنیم.

اخبار مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار

پرونده‌های ویژه

یادداشت