امروز: 13 آذر 1401 ساعت: 06:18

امتیازهایی برای جهادگران حوزه دامپزشکی در نظر گرفته شده است

به گزارش خبرنگار مهر، سید محمد آقامیری ظهر امروز سه شنبه در مانور ملی محرومیت زدایی و خدمات رسانی به مناطق محروم و سخت گذر و عشایر پذیر خوزستان بیان کرد: پس از دستور رئیس جمهور مبنی بر احیای جهاد سازندگی، جهاد دامپزشکی در سازمان دامپزشکی کشور احیا شد.

وی به همکاری نهادهای مختلف از جمله سپاه پاسداران، سازمان بسیج مستضعفان، بسیج عشایر، بسیج سازندگی با سازمان دامپزشکی اشاره کرد و افزود: قرارگاه محرومیت زدایی برای خدمات رسانی هرچه بیشتر به مردم در سازمان تأسیس شد و نیروها نیز سازماندهی و برنامه‌ریزی‌های لازم انجام شده است.

آقامیری با بیان اینکه جهاد دامپزشکی باید در قانون سازمان دامپزشکی نهادینه و توسعه یابد، اظهار کرد: امتیازاتی برای جهادگران حوزه دامپزشکی در نظر گرفته شده تا برای دریافت پروانه داروخانه، بیمارستان، مجتمع‌های درمانی و… از این امتیازات استفاده کنند.

رئیس سازمان دامپزشکی کشور تصریح کرد: مهمترین مأموریت‌های سازمان دامپزشکی، پیشگیری، کنترل، مبارزه و ریشه کنی بیماری‌های دام، طیور، آبزیان و مشترک انسان و دام است.

وی با اشاره به وجود ۸۰۰ نوع بیماری مشترک انسان و دام گفت: برنامه‌ریزی شده تا ۵ بیماری تب برفکی، آبله، ppr، هاری و شاربن در مدت ۲ سال پاکسازی و مهار شوند.

برگزاری ۱۰ رزمایش جهاد تخصصی در خوزستان

مدیرکل دامپزشکی خوزستان در این مراسم اظهار کرد: این مانور از ۱۷ تا ۱۹ آبانماه در مناطق شیهون دزفول، سوسن شرقی ایذه، شعیبیه شوشتر، حسینی شادگان، حتی لالی برگزار می‌شود.

مصطفی کنار کوهی افزود: ارائه خدمات در مناطق محروم و کمترتوسعه یافته، بالا بردن سطح کیفیت امنیت غذایی و بهداشت عمومی، پیشگیری از بیماری‌های مشترک بین انسان و حیوان و واگیردار دامی، آموزش و ترویج عشایر استان، پایش و مراقبت از بیماری‌های دامی به همراه ویزیت رایگان از اهداف اجرای این مانور است.

بخوانید  ۳۲ قرارگاه محرومیت‌زدایی دامپزشکی در استان‌ها تشکیل شد

وی با بیان اینکه ۵۴ اکیپ ۵ نفره از امروز خدمات رسانی را آغاز می‌کنند، تصریح کرد: ماهیت کار دامپزشکی پدافندی است در همین راستا ۱۰ رزمایش جهاد تخصصی با همکاری بسیج عشایر صورت گرفته و با همکاری ۲۸ گروه جهادی خدمات در نقاط هدف انجام می‌شود.

کنار کوهی افزود: امنیت اقتصادی پایه و اساس امنیت بهداشتی است و در نهایت تولیدات دامی باعث ثروت و مصرف جامعه انسانی می‌شود.

وی به سابقه همکاری سپاه پاسداران با اداره کل دامپزشکی استان اشاره کرد و گفت: در مقاطع مختلف مانند ایمن سازی طیور، واکسیناسیون مقطعی و بومی در منطقه، همه‌گیری آنفولانزای فوق حاد پرندگان، سپاه همواره در کنار دامپزشکی بوده است.

منبع: خبرگزاری مهر

فراخوان

بی تعارف و تکلــف، مثل همین متن کوتاهی کــه می‌بینید. ما منتظریم تا نوشــته‌هایتان درباره مســائل روزمره، مشکلات و دغدغه‌هایتان را برای ما ارســال کنید. اگر اهل طنز و کاریکاتور و طراحی هم هستید جایتان اینجا محفوظ است. متن یا طرح‌تان که آماده شد یک تماس با شماره ۰۹۱۶۹۰۸۱۷۰۰ بگیرید تا برای رساندنش به ما، راهنمایی‌تان کنیم.

اخبار مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار

پرونده‌های ویژه

یادداشت