امروز: 13 آذر 1401 ساعت: 05:55

جشنواره ملی عکس زعفران در تربت حیدریه آغاز شد

به گزارش خبرنگار مهر، علی عمرانی شامگاه سه شنبه در نشست خبری با اصحاب رسانه که در محل رباط لاری برگزار شد، هدف این رویداد هنری فرهنگی را معرفی خراسان بزرگ به عنوان بزرگترین تولید کننده محصول راهبردی زعفران در جهان و نیز کمک به سرانه مصرف زعفران اعلام کرد.

دبیر هفتمین جشنواره عکس زعفران تربت حیدریه و زاوه گفت: با توجه به استقبال هنرمندان عکاس از سراسر کشور هفتمین جشنواره ملی عکس زعفران تربت حیدریه و زاوه برگزار می‌شود.

وی تصریح کرد: هفتمین دوره از جشنواره ملی عکس زعفران با حضور هنرمندان عکاس سراسر ایران که می‌توانند در سه بخش اصلی، ویژه و جنبی در این جشنواره ملی حضور یابند.

عمرانی با اشاره به گاه شماره جشنواره بیان کرد: هجدهم تا ظهر نوزدهم آبان ماه آخرین مهلت ارسال آثار از سوی دبیرخانه در نظر گرفته شده و نوزدهم آبان نیز داوری آثار انجام می‌شود.

دبیر هفتمین جشنواره عکس زعفران تربت حیدریه و زاوه تصریح کرد: محمد ستاری، محمدرضا شریف زاده، ناصر محمدی و عادل عزیزی داوری این دوره از جشنواره ملی زعفران را بر عهده خواهند داشت و بیستم آبان نفرات برگزیده از سوی هیأت داوران در آئینی تقدیر و جوایز به آن‌ها اهدا می‌شود.

وی تاکید کرد: با توجه به تصمیمات اتخاذ شده از سوی دبیرخانه این جشنواره، در بخش اصلی سه نفر برگزیده و دو نفر شایسته تقدیر، در بخش ویژه نیز سه نفر در رتبه‌های اول تا سوم و در بخش جنبی در مجموع ۶ برگزیده در بخش‌های عکس و ویدئو ۶۰ تا ۱۰۰ ثانیه خواهند بود.

بخوانید  برخورد با گرانفروشی تخم مرغ در خراسان رضوی/قیمت تخم مرغ کاهش یافت

عمرانی گفت: هفتمین جشنواره عکس زعفران با حضور ۴۰ عکاس کشوری و ۳۰ عکاس منطقه‌ای و دو خبرگزاری خارجی در حال برگزاری است که عکاسان داخلی از شهرهای تبریز، اصفهان، گرگان، ساری، مشهد و تربت حیدریه و زاوه در جشنواره شرکت کردند.

دبیر هفتمین جشنواره عکس زعفران تربت حیدریه و زاوه تاکید کرد: قصد داریم اولین دبیرخانه دائمی عکس جشنواره را در تربت حیدریه از طریق اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی و یا شهرداری و شورای شهر راه اندازی کنیم.

وی یکی دیگر از رویدادهای هفتمین جشنواره عکس زعفران را بخش آرشیوی عنوان کرد و گفت: کلیه عکاسان که از ادوار گذشته عکس یا فیلم به عنوان زعفران ضبط کردند می‌توانند در جشنواره شرکت کنند.

منبع: خبرگزاری مهر

فراخوان

بی تعارف و تکلــف، مثل همین متن کوتاهی کــه می‌بینید. ما منتظریم تا نوشــته‌هایتان درباره مســائل روزمره، مشکلات و دغدغه‌هایتان را برای ما ارســال کنید. اگر اهل طنز و کاریکاتور و طراحی هم هستید جایتان اینجا محفوظ است. متن یا طرح‌تان که آماده شد یک تماس با شماره ۰۹۱۶۹۰۸۱۷۰۰ بگیرید تا برای رساندنش به ما، راهنمایی‌تان کنیم.

اخبار مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار

پرونده‌های ویژه

یادداشت