امروز: 10 آذر 1401 ساعت: 13:41

اجرای طرح شهرهای مولد کشاورزی در ۵ نقطه جنوب کشور

اجرای طرح شهرهای مولد کشاورزی در ۵ نقطه جنوب کشور

به گزارش خبرنگار مهر، سید جواد ساداتی‌نژاد پیش از ظهر دوشنبه در حاشیه دیدار با تشکل‌های بخش کشاورزی قم در گفتگو با خبرنگاران اظهار داشت: استان قم ظرفیت‌های بسیار خوبی در حوزه دامپروری و تأمین پروتئین کشور دارد.

وزیر جهاد کشاورزی بیان داشت: استان قم در حوزه الگوی کشت بر اساس اقلیم منطقه خود پیشرفت‌های خوبی داشته است که استقرار الگوی کشت بر اساس ابلاغ انجام شده به صورت مستمر هر هفته در استان‌های مختلف رصد و کنترل می‌شد.

ساداتی‌نژاد ابراز داشت: در راستای رعایت الگوی کشت نیازمند هم افزایی هستیم و داشتن پیوست ترویجی نیز در این زمینه ضرورت دارد که جلسات هماهنگی‌های با استان‌های کشور برگزار خواهد شد.

وزیر جهاد کشاورزی ابراز داشت: طرح شهرهای مولد کشاورزی با حضور معاون اول رئیس‌جمهور نهایی شده که در فاز نخست بر بستر شیلات دنبال خواهد شد که این ظرفیت در مناطق سواحلی کشور مطلوب است.

وی گفت: حل مشکل سکونت در شهرهای مولد کشاورزی نیز می‌بایست حل شود تا به دنبال آن اشتغال در بخش کشاورزی تقویت شود.

ساداتی‌نژاد عنوان داشت: در شهرهای مولد کشاورزی تولید و سکونت در کنار هم قرار خواهند گرفت و در عین حال پیش بینی برای استقرار واحدها و صنایع تبدیلی و فرآوری در این شهرها نیز برای عرضه تولیدات به بازار داخل و صادرات مورد توجه خواهد بود.

وزیر جهاد کشاورزی ابراز داشت: فاز نخست این طرح در ۵ نقطه در جنوب کشور آغاز می‌شود که بر اساس تجربیات اجرای این طرح اقدامات لازم در زمینه گسترش طرح صورت می‌پذیرد.

منبع: خبرگزاری مهر

بخوانید  خرید تضمینی دام توسط دولت/ صادرات شیرخشک انجام خواهد شد

فراخوان

بی تعارف و تکلــف، مثل همین متن کوتاهی کــه می‌بینید. ما منتظریم تا نوشــته‌هایتان درباره مســائل روزمره، مشکلات و دغدغه‌هایتان را برای ما ارســال کنید. اگر اهل طنز و کاریکاتور و طراحی هم هستید جایتان اینجا محفوظ است. متن یا طرح‌تان که آماده شد یک تماس با شماره ۰۹۱۶۹۰۸۱۷۰۰ بگیرید تا برای رساندنش به ما، راهنمایی‌تان کنیم.

اخبار مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار

پرونده‌های ویژه

یادداشت