امروز: 10 آذر 1401 ساعت: 13:28

کاهش تولیدات کشاورزی به هر دلیلی قابل قبول نیست

کاهش تولیدات کشاورزی به هر دلیلی قابل قبول نیست

به گزارش خبرنگار مهر، یعقوبعلی نظری ظهر دوشنبه در نشست با تولیدکنندگان بخش کشاورزی شهرستان سبزوار اظهار کرد: کشاورزی محور استقلال و امنیت غذایی است که افزایش تولید در این بخش با بهره‌گیری از دانش نوین و اقدامات دانش‌بنیانی قابلیت تحقق می‌یابد.

استاندار خراسان رضوی بیان کرد: جهاد کشاورزی باید تلاش کند با استفاده از دانش‌های نوین، علاوه بر خودکفایی در حوزه غذایی، آثار و پیامدهای بحران‌های خشکسالی و حوادث طبیعی را کاهش دهد.

وی افزود: خراسان رضوی در چند سال اخیر همچون بیشتر مناطق کشور گرفتار خشکسالی بوده و با کاهش تولیدات کشاورزی روبه‌رو شده است که باید با تلاشی جهادی، شیب این منحنی رشد منفی تغییر یابد.

نظری گفت: باید با نگاه دانش بنیان و فعالیت کیفی مبتنی بر دانش نوین، برداشت از واحد سطح در اراضی کشاورزی چند برابر شود و برای سطح زیر کشت بیشتر از بذری استفاده شود که حداقل نیاز آبی را دارد.

استاندار خراسان رضوی با اشاره به نقش محوری جامعه روستایی در حوزه تولید، افزود: با بازنگری در اجرای طرح هادی در بیشتر نقاط روستایی استان، بسیاری از مشکلات مردم برطرف می‌شود.

منبع: خبرگزاری مهر

بخوانید  پرتقال‌های نارنجی رنگ ضرر ندارند

فراخوان

بی تعارف و تکلــف، مثل همین متن کوتاهی کــه می‌بینید. ما منتظریم تا نوشــته‌هایتان درباره مســائل روزمره، مشکلات و دغدغه‌هایتان را برای ما ارســال کنید. اگر اهل طنز و کاریکاتور و طراحی هم هستید جایتان اینجا محفوظ است. متن یا طرح‌تان که آماده شد یک تماس با شماره ۰۹۱۶۹۰۸۱۷۰۰ بگیرید تا برای رساندنش به ما، راهنمایی‌تان کنیم.

اخبار مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار

پرونده‌های ویژه

یادداشت