امروز: 10 آذر 1401 ساعت: 14:10

تصمیمات وزارت کشاورزی کمر کشاورزان را شکسته است

تصمیمات وزارت کشاورزی کمر کشاورزان را شکسته است

به گزارش خبرنگار مهر، ذبیح الله اعظمی ساردوئی نماینده مردم جیرفت در مجلس شورای اسلامی جلسه علنی صبح امروز (سه‌شنبه، ۲۴ آبان ماه) در صحن مجلس در تذکر شفاهی گفت: وزارت جهاد به جای حمایت از کشاورزان با تصمیمات نابجا و بخشنامه‌ها اقدام به نابودی کشاورزان و سربازان تولید کرده است چنانچه معاون توسعه بازرگانی وزارتخانه اقدام به صدور بخشنامه‌ای برای ممانعت از صدور پیاز به میزان ۱۲۰ درصد، سیب‌زمینی ۷۰ درصد و گوجه‌فرنگی غیر گلخانه‌ای ۱۰۰ درصد کرده است که این برای بار دوم است.

نماینده مردم جیرفت در مجلس شورای اسلامی این اقدام را خلاف مصوبه مجلس یعنی بند (ش) تبصره (۸) بودجه ۱۴۰۱ دانست و تصریح کرد: طبق قانون باید از ۶ ماه قبل این موضوع به اطلاع کشاورزان و تولیدکنندگان می‌رسید لذا وزیر و معاون وی ابتدا قوانین را خوانده و سپس بخشنامه صادر کند.

وی در ادامه با بیان اینکه مجلس با هدف حل مشکلات، قانون تمرکز را از وزارت صمت به جهاد کشاورزی منتقل کرد، بیان کرد: این موضوع برای این بود که تصمیمات غیرمنطقی و غیرمنصفانه برای کشاورزان گرفته نشود اما خود شما بدتر کمر کشاورز را می‌شکنید و باید پاسخ دهید این چه تصمیماتی است که برای بخش کشاورزی می‌گیرید.

اعظمی ساردوئی با انتقاد از قیمت نجومی برخی کودها در بازار آزاد و عدم استمهال وام‌های کشاورزی که خلاف مصوبه مجلس و درخواست نظام است، عنوان کرد: رئیس کمیسیون کشاورزی مجلس تاکنون بیش از ۴۲ مورد نامه برای حل مشکلات کشاورزی به رئیس‌جمهور داده است بنابراین امید داریم وزیر کشاورزی و معاون توسعه بازرگانی وی، به موضوع دقت کنند.

بخوانید  مصوبه ایجاد ۸ مجتمع دامداری در دامغان همچنان بلاتکلیف است

نماینده مردم جیرفت در مجلس بر ضرورت پرداخت پاداش پایان خدمت نیروهای وزارت بهداشت تاکید کرد و گفت: همچنین لازم است طرح ساماندهی کارکنان دولت اعم از شرکتی‌ها و قراردادی‌ها به کمیسیون اجتماعی مجلس بیاید.

عضو کمیسیون کشاورزی مجلس شورای اسلامی در پایان از وزیر آموزش و پرورش خواستار رسیدگی به وضعیت نهضتی‌ها، غیرانتفاعی‌ها و سرباز معلم‌ها شد و خاطر نشان کرد: لازم است وزیر راه نسبت به وضعیت راه‌های روستایی و مواصلاتی در جنوب استان کرمان که نامطلوب بوده و همچنین پروژه‌های تعطیل رسیدگی کند.

منبع: خبرگزاری مهر

فراخوان

بی تعارف و تکلــف، مثل همین متن کوتاهی کــه می‌بینید. ما منتظریم تا نوشــته‌هایتان درباره مســائل روزمره، مشکلات و دغدغه‌هایتان را برای ما ارســال کنید. اگر اهل طنز و کاریکاتور و طراحی هم هستید جایتان اینجا محفوظ است. متن یا طرح‌تان که آماده شد یک تماس با شماره ۰۹۱۶۹۰۸۱۷۰۰ بگیرید تا برای رساندنش به ما، راهنمایی‌تان کنیم.

اخبار مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار

پرونده‌های ویژه

یادداشت