امروز: 10 آذر 1401 ساعت: 14:37

اردبیل قطب تأمین و ذخیره گوشت کشور شد

نادر تقی‌زاده در گفت‌وگو با خبرنگار مهر، اظهار کرد: در قالب طرح تهاتر دام سنگین و سبک با نهاده‌های دامی قرار شده شرکت‌های تولید محصولات کشاورزی عملیات خرید و کشتار دام را با همکاری پشتیبانی امور دام انجام دهد.

وی تصریح کرد: در این طرح بیش از ۱۰۰ هزار رأس دام سبک و ۱۰ هزار رأس دام سنگین با هدف تأمین و ذخیره‌سازی گوشت قرمز و عرضه آن به بازار در ایام پایانی سال و ماه مبارک رمضان انجام می‌شود تا شاهد تنظیم قیمت گوشت در بازار باشیم.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان اردبیل گفت: وزارت جهاد کشاورزی برنامه‌ریزی مناسبی را برای تأمین و تنظیم قیمت گوشت در بازار انجام می‌دهد تا با تولید و ذخیره‌سازی مناسب، پاسخگوی نیاز بازار بوده و جلوی واردات گرفته شود.

تقی‌زاده مصرف روزانه کشور را ۲۰۰ هزار تن اعلام کرد و افزود: با اجرای این طرح امیدواریم علاوه بر تأمین نیاز داخلی، امکان صادرات نیز فراهم آید تا با کیفیت‌ترین گوشت وارد چرخه مصرف شود.

وی استان اردبیل را با داشتن سه میلیون و ۱۷۰ هزار واحد دامی جز قطب‌های تولید دام سنگین و سبک عنوان کرد و ادامه داد: تولید گوشت در این استان ۲۹ هزار و ۳۰۰ تن است که ۱۴ هزار تن آن به مصرف داخلی رسیده و ۱۵ هزار تن مازاد تولید را داریم که به سایر استان‌ها ارسال می‌شود.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان اردبیل خاطرنشان کرد: وزارت جهاد کشاورزی برنامه‌ریزی خوبی را در حمایت و پشتیبانی از دامداران انجام داده تا با خرید تضمینی گوشت و ذخیره‌سازی آن، شرایط مطلوبی را در عرضه این محصولات شاهد باشیم.

بخوانید  توانمندیهای بخش کشاورزی شهرستان شبستر

منبع: خبرگزاری مهر

فراخوان

بی تعارف و تکلــف، مثل همین متن کوتاهی کــه می‌بینید. ما منتظریم تا نوشــته‌هایتان درباره مســائل روزمره، مشکلات و دغدغه‌هایتان را برای ما ارســال کنید. اگر اهل طنز و کاریکاتور و طراحی هم هستید جایتان اینجا محفوظ است. متن یا طرح‌تان که آماده شد یک تماس با شماره ۰۹۱۶۹۰۸۱۷۰۰ بگیرید تا برای رساندنش به ما، راهنمایی‌تان کنیم.

اخبار مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار

پرونده‌های ویژه

یادداشت