امروز: 10 آذر 1401 ساعت: 13:20

برداشت بیش از ۵۸ هزار تن ذرت علوفه‌ای در تربت جام

برداشت بیش از ۵۸ هزار تن ذرت علوفه‌ای در تربت جام

علیرضا عرفانی در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار کرد: بیش از ۵۸ هزار تن ذرت علوفه‌ای از سطح ۱۱۲۰ هکتار از مزارع زیر کشت این شهرستان برداشت شد.

مدیر جهاد کشاورزی تربت جام افزود: شروع برداشت ذرت بهاره از تیرماه و ذرت تابستانه از ۲۰ شهریور تا نیمه آبان می‌باشد و دستگاه برداشت ذرت علوفه‌ای در شهرستان به تعداد ۸ چاپر دو ردیفه و ۸ چاپر خورشیدی و ۲ چاپر خورشیدی مهاجر می‌باشد.

وی ادامه داد: با کاشت و برداشت این مقدار محصول ذرت علوفه‌ای بخش مهمی از نیاز دامداران و مرغداران به نهاده‌های دامی در کشور تأمین می‌شود.

عرفانی بیان کرد: ذرت از جمله گیاهانی است که مورد توجه خاص دامداران منطقه بوده است. خصوصاً پس از پیدایش ارقام هیبرید با عملکرد بالا و کیفیت مطلوب، بسیاری از مؤسسه‌های تحقیقاتی در سراسر دنیا روی این محصول با ارزش سرمایه گذاری و فعالیت‌های مؤثری انجام داده اند که به موفقیت‌های چشمگیری نیز دست یافته اند.

مدیر جهاد کشاورزی تربت جام اظهار کرد: ذرت علوفه‌ای به عنوان یکی از محصولات استراتژیک و راهبردی محسوب می‌شود و به منظور تأمین نیاز علوفه‌ای واحدهای دامی نقش بسیار مهمی دارد.

منبع: خبرگزاری مهر

بخوانید  کاهش تولیدات کشاورزی به هر دلیلی قابل قبول نیست

فراخوان

بی تعارف و تکلــف، مثل همین متن کوتاهی کــه می‌بینید. ما منتظریم تا نوشــته‌هایتان درباره مســائل روزمره، مشکلات و دغدغه‌هایتان را برای ما ارســال کنید. اگر اهل طنز و کاریکاتور و طراحی هم هستید جایتان اینجا محفوظ است. متن یا طرح‌تان که آماده شد یک تماس با شماره ۰۹۱۶۹۰۸۱۷۰۰ بگیرید تا برای رساندنش به ما، راهنمایی‌تان کنیم.

اخبار مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار

پرونده‌های ویژه

یادداشت