امروز: 10 آذر 1401 ساعت: 12:49

برداشت طلای سرخ

شهرستان مرند به لحاظ استعدادهای بالقوه از نظر کشاورزی، محل مناسبی برای کاشت محصول ارزشمند و استراتژیک زعفران بشمار می‌آید.

زعفران از ادویه‌های محبوب و مرغوب جهان است که علاوه بر طعم مطبوع فواید دارویی فراوانی دارد. شهرستان مرند یکی از بزرگ‌ترین تولید کننده زعفران در شمال غرب کشور است.

شهرستان مرند با دارا بودن ۲۲۲ هکتار سطح زیر کشت و تولید ۱۱۰۰ کیلو گرم زعفران در سال رتبه اول را به خود اختصاص داده است. پیازهای مورد نیاز جهت توسعه زعفران از استان خراسان و شهر بناب مرند (جهت استفاده خود شهرستان) تأمین شده است. میزان مصرف پیاز ۱۰-۷ تن در هکتار می‌باشد و نیاز آبی زعفران ۳۵۰۰-۳۰۰۰ متر مکعب در هکتار بوده و آبیاری آن معمولاً زمانی است که سایر محصولات باغی و زراعی به مصرف آب نیازی ندارند.

فصل رشد گیاه زعفران در پاییز و زمستان است و عمده نیاز آبی گیاه زعفران توسط باران و برف تأمین می‌شود.

منبع: خبرگزاری مهر

بخوانید  نیاز داخلی ذرت ۱۲ میلیون تن است/ رشد تولید با اجرای الگوی کشت

فراخوان

بی تعارف و تکلــف، مثل همین متن کوتاهی کــه می‌بینید. ما منتظریم تا نوشــته‌هایتان درباره مســائل روزمره، مشکلات و دغدغه‌هایتان را برای ما ارســال کنید. اگر اهل طنز و کاریکاتور و طراحی هم هستید جایتان اینجا محفوظ است. متن یا طرح‌تان که آماده شد یک تماس با شماره ۰۹۱۶۹۰۸۱۷۰۰ بگیرید تا برای رساندنش به ما، راهنمایی‌تان کنیم.

اخبار مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار

پرونده‌های ویژه

یادداشت